Крос РТС

Датум: 11. Maj 2018 09:18 Категорија: Новости из окружења

Данас ће по двадесет осми пут бити одржан Крос РТС, најмасовнија манифестација ове врсте у Европи. Истовремено ће трчати више од двеста хиљада ученика и предшколаца широм Србије. Тачно у 10 сати, знак за почетак кроса означиће лично министар просвете, преко таласа радио Београда и РТС. И наши ученици са нестрпљењем очекују старт!

На Катићима вода привремено неисправна за пиће!

Датум: 27. April 2018 10:27 Категорија: Новости из окружења

Републички саниторни инспектор донео је решење о забрани коришћења воде, која се користи за пиће и санитарно хигијенске потребе сеоских водовода Катићи и Кушићи због санитарних и техничких недостатака, саопштено је на сајту општине Ивањица. У најкраћем могућем року Општина Ивањица ће, у сарадњи са Заводом за јавно здравље Чачак, преузети све што је у њеним могућностима да отклони санитарно хигијенске и техничке недостатке, о чему ће грађани бити редовно обавештавани.

Одржао час министрима!

Датум: 26. April 2018 10:21 Категорија: Новости из окружења

Јуче је у Београду одржано још једно у низу протестних окупљања наставника, у организацији Уније синдиката просветних радника Србије. Овог пута повод за протест је предлог Закона о платним разредима, којим се озбиљно угрожава ионако незадовољавајући материјални положај наставника, друштвени статус просветара, па и достојанство професије. Имали смо посебну част да се пред неколико хиљада присутних испред зграде Владе, у име свих наставника Србије, скупу обрати наставник наше школе Милош Мрдак, професор српског језика и књижевности. Његов надахнути говор је испраћен бројним аплаузима и одобравањем учесника.. Снимак говора можете погледати на следећем линку

Пролеће ипак стиже!

Датум: 20. Mart 2018 13:44 Категорија: Новости из окружења

Ако мислите да пролеће почиње 21. марта, као што се учи у школи, онда сте у заблуди већ 10 година! На северној Земљиној полулопти пролеће почиње  већ данас, 20. марта, у 17 сати и 15 минута. За то је „крив“ календар који користимо а који каже да је свака четврта година преступна; али, исто тако каже и да свака последња година у веку није преступна осим ако није дељива са бројем 400. Тако је добијен један „непланирани дан више“ па је последица тога била да се, од 2008. године, почетак пролећа са 21. марта „пресели“ на 20. март.
Последњег викенда у месецу (24/25. март) почеће и летње рачунање времена. И најважније - за десет дана почиње пролећни распуст!
пренето са портала: danubeogradu.rs

Данас је Осми март

Датум: 08. Mart 2018 10:42 Категорија: Новости из окружења

Драгим колегиницама..

Дан заљубљених

Датум: 14. Februar 2018 12:19 Категорија: Новости из окружења

У среду смо се први пут срели,
а до тада се нисмо знали.
У петак смо се заволели.
У понедељак посвађали.
Опет је среда. Сад свима кажем
док лутам улицама сам:
не, није она лепша ни дража
од других девојчица које знам.
                                                               Па кад је сретнем – очи кријем.
                                                               Звиждућем. Гледам у нешто друго.
                                                               И мислим: збиља, свеједно ми је…
                                                               Ал окрећем се дуго… дуго…                    Мика Антић

Небојша Глоговац

Датум: 13. Februar 2018 16:13 Категорија: Новости из окружења

“По томе где и коме иде новац, лако можете закључити у каквом друштву живимо, за које се вредности залажемо, шта се цени.. А цене се фолкерке! Оне напуне коју год хоће халу и узму лову! Вероватно ту има и неке додатне активности, али боже мој! Ово је свет силиконских певаљки. У њему је Дара Бубамара закон, а не ја..” рекао је бесмртни глумац.

Стигле збирке

Датум: 15. Januar 2018 13:40 Категорија: Новости из окружења

Збирке задатака из српског језика, математике и комбинованог теста за припрему осмака за малу матуру су одштампане и могу се набавити већ од сутра у књижарама широм Србије, или поузећем. Збирке су драгоцена помоћ ученицима да што боље провере знање пре коначног изласка на испитни мегдан у јуну јер им приближавају модел задатака који ће се наћи на завршном испиту. Свака збирка садржи по 450 задатака – једна петина је нова у односу на претходну годину и сви су распоређени на основни, средњи и напредни ниво. Све три збирке коштају као и прошле године, 670 динара, а појединачно, цена Збирке за српски (матерњи) износи 300 динара, за математику 190, док ће се Збирка задатака за комбиновани тест продавати за 180 динара. О начину набавке збирки распитати се код одељенског старешине..

Извор: Политика

Ускоро крећу такмичења

Датум: 09. Januar 2018 11:56 Категорија: Новости из окружења

Први део распуста је прошао; још три седмице нас деле од краја првог полугодишта, а потом ће и други део зимског распуста. А чим почне друго полугодиште, почиње и сезона тамичења, најпре школских а потом (за најуспешније ученике) следе општинске, окружне па и републичке смотре... Распоред такмичења за све предмете и све нивое, објављен је на сајту Министарства просвете и можете га погледати на следећем линку.

Данас је Свети Никола

Датум: 19. Decembar 2017 09:32 Категорија: Новости из окружења

Срећна слава свима који славе,
               и свима који иду на славу