Почели радови на санацији крова

Датум: 05. Decembar 2014 10:23 Категорија: Новости из школе

Од данас ће школа на Катићима поново бити велико градилиште. Радници фирме 'Тандем' из Ивањице су почели радове на препокривању дела школске зграде. Дотрајали бетонски цреп ће бити уклоњен у површини од око 130 квадратних метара, а замениће га појачана кровна конструкција и профилисани алуминиумски лим у лепој црвеној боји. Средства за ову инвестицију обезбеђује Министарство просвете, а директор школе каже да се већ разговара и о наставку радова, односно санацији целог крова. Док трају радови ученици ће, због безбедности, користити искључиво главни улаз у школу.

Долазак амбасадора Републике Пољске

Датум: 25. Novembar 2014 21:43 Категорија: Новости из школе

Хуманост на делу

Датум: 13. Novembar 2014 17:29 Категорија: Новости из школе

Данас је у одељењу Мочиоци успешно спроведена акција добровољног давања крви. Најдрагоценију течност су дали наставници и радници школе, са Катића и из Мочиоца, али и један број родитеља ученика. Међу првима су, наравно, били директор школе, председник Школског одбора и председник Синдиката, као и месни свештеник и представник Месне заједнице... Леп пример за ученике који су са занимањем пропратили овај догађај, и обећали да ће се свакако угледати на своје професоре, када буду стекли право да дају крв. Акцију су заједнички организовали школа, Месна заједница и Црквена општина Брезова.

Дружење са пилотима

Датум: 05. Novembar 2014 22:01 Категорија: Новости из школе

Данас су ученици осмог разреда одељења Мочиоци посетили школу на Кушићима, где су имали јединствену прилику да посматрају слетање хеликоптера "Газела-Хо45'",  друже се са посадом ове атрактивне летелице, и да од њих чују како су постали пилоти Војске Србије. Припадници 890. мхе ПЕГАЗИ, млади пилот потпоручник Мудри Иван и командант ескадриле потпуковник Зечевић Мирослав су посебно нагласили да само одлични ученици, примерног владања, могу постати питомци војне ваздухопловне гимназије. На многобројна питања радозналих ученика одговарао је и авиомеханичар, заставник Марковић Слађан, од којег смо сазнали да овај модел хеликоптера има тежину 980кг, а носи још и 590кг горива (керозина) којим се погони снажни пропулзивни мотор од око 900КС, а укупна полетна носивост му је две тоне... Хеликоптер је опште намене, без наоружања, и често се користи за помоћ грађанству у ванредним ситуацијама. Наравно, и за обуку будућих пилота.

Обележена Дечја недеља

Датум: 15. Oktobar 2014 11:30 Категорија: Новости из школе

Дечја недеља

Датум: 03. Oktobar 2014 09:24 Категорија: Новости из школе

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ
    'Свако дете срећна лица чува једна породица'

Понедељак: Мали уметници
     Уторак: Излет у ИО Равна Гора
     Среда: Изложба ликовних и литерарних радова
     Четвртак: Маскенбал
     Петак: Спортски сусрети

И овог лета - значајна инвестиција

Датум: 04. Septembar 2014 08:19 Категорија: Новости из школе

Последњи наставни дан - радно!

Датум: 13. Jun 2014 12:06 Категорија: Новости из школе

Екскурзије...