Другарско вече

Датум: 13. Jun 2016 18:51 Категорија: Новости из школе

Срећан пут, сунчан дан..

Датум: 26. Maj 2016 09:21 Категорија: Новости из школе

Ученици млађих разреда су нестрпљиво чекали данашњи дан. Јутрос су стигли пред школу у пратњи својих родитеља, а аутобуси су већ били спремни. Многима је ово прва екскурзија. Правац Чачак, Крагујевац, потом Јагодина.. Не сумњамо да ће се вратити са пуно лепих утисака, а добра вест је да ове године за све њих није био довољан један аутобус. И ученици старијих разреда сутра крећу на дводневну екскурзију, пут Ниша.
Ученицима и наставницима желимо срећан пут.

НАГРАДНИ КОНКУРС

Датум: 19. Maj 2016 21:34 Категорија: Новости из школе

Oсновна школа „Mићо Матовић“ у Катићима расписује литерарни и ликовни конкурс у оквиру обележавања Међународног дана деце жртава насиља на темуСТОП НАСИЉУ “.
Право учешћа на ликовном конкурсу имају ученици од 1. до 4. разреда
Право учешћа на литерарном конкурсу имају ученици од 5. до 8. разреда Конкурс је отворен од 19. маја до 31. маја 2016. године. Аутори најбољих радова биће награђени, а награде ће  им бити уручене 28. јуна.

Тим за заштиту ученика-деце од насиља, злостављања и занемаривања

Снег у мају!

Датум: 17. Maj 2016 12:48 Категорија: Новости из школе

Одржан крос РТС

Датум: 13. Maj 2016 11:02 Категорија: Новости из школе

Спортски дан у Мочиоцима

Датум: 11. Maj 2016 11:03 Категорија: Новости из школе

У понедељак 9. маја, гости наше школе су били ученици из ОШ "Светолик Лазаревић" из Брекова, села које припада суседној општини Ариље, али није  далеко од Катића, наравно ако се иде локалним, сеоским путевима. Био је леп сунчан дан, тако да су одигране две утакмице школских "репрезентација", фудбал и кошарка. Резултат ћемо прећутати (ученици из Брекова свакако неће), али важније од тога је лепа атмосфера на спортским теренима одељења Мочиоци и подршка бројних навијача, као и дружење ученика и наставника које је уследило после утакмице. Договорено је да следећи пут ми будемо гости у Брекову.

Пролећни распуст

Датум: 27. April 2016 11:48 Категорија: Новости из школе

Данас је последњи наставни дан пред "мини-мини" пролећни распуст. Ученици млађих разреда и предшколци, заједно са својим родитељима и учитељицама, приредили су изложбу шарених јаја и пригодних цртежа, у част предстојећег великог верског празника - Васкрса.
Ове године је истог дана и Први мај - међународни празник рада.
У школу се полази у среду 4. маја.
Свим ученицима и наставница желимо срећне празнике!

Успешна проба!

Датум: 20. April 2016 12:42 Категорија: Новости из школе

У петак и суботу је, по упутству Министарства, и у нашој школи одржан пробни завршни испит за ученике осмог разреда. Све је протекло у најбољем реду, комисије су успешно одрадиле свој део посла, а ученици свој... Била је ово прилика да осмаци провере своје знање, и спремнији изађу на прави завршни испит. Остварени резултати ће бити разматрани на седници Наставничког већа, заказаној за данас у пола два.

Они представљају школу

Датум: 06. April 2016 09:57 Категорија: Новости из школе

После успешних наступа на школском и Општинском такмичењу, најбољи ученици наше школе ће своје знање одмерити и са вршњацима из целог Моравчког округа, на Окружним такмичењима. Школу ће представљати следећи ученици:
математика - Александра Милинковић;
историја - Марко Драшковић;
хемија - Марко Драшковић и Синиша Милановић;
биологија - Јана Димитријевић, Александра Милинковић и Ненад Петковић; техника и информатика - Марта Радојичић, Милица Чекеревац, Синиша Милановић и Дејан Оцокољић. Желимо им добре резултате.

Распуст!

Датум: 29. Januar 2016 11:29 Категорија: Новости из школе

Свим ученицима и колегама желим да лепо проведу зимски распуст; да се одморе, али и да се припреме за наставак школске године.
Подсећам да је први наставни дан у другом полугодишту
среда 17. фебруар, али ће часови бити по распореду за понедељак.

Директор школе, М.Караклајић