Дружење са пилотима

Датум: 05. Novembar 2014 22:01 Категорија: Новости из школе

Данас су ученици осмог разреда одељења Мочиоци посетили школу на Кушићима, где су имали јединствену прилику да посматрају слетање хеликоптера "Газела-Хо45'",  друже се са посадом ове атрактивне летелице, и да од њих чују како су постали пилоти Војске Србије. Припадници 890. мхе ПЕГАЗИ, млади пилот потпоручник Мудри Иван и командант ескадриле потпуковник Зечевић Мирослав су посебно нагласили да само одлични ученици, примерног владања, могу постати питомци војне ваздухопловне гимназије. На многобројна питања радозналих ученика одговарао је и авиомеханичар, заставник Марковић Слађан, од којег смо сазнали да овај модел хеликоптера има тежину 980кг, а носи још и 590кг горива (керозина) којим се погони снажни пропулзивни мотор од око 900КС, а укупна полетна носивост му је две тоне... Хеликоптер је опште намене, без наоружања, и често се користи за помоћ грађанству у ванредним ситуацијама. Наравно, и за обуку будућих пилота.