СВЕТСКИ ДАН ВОДА

Датум: 03. April 2023 12:33 Категорија: Новости из школе

Наставница хемије Катарина Савићевић са ученицима матичне школе у Катићима и издвојеног одељења у Мочиоцима обележила је Светски дан вода, са циљем да подигне сцест ученика о значају и важности воде, потреби њеног очувања, као и недостатку воде за пиће у многим деловима света.
        Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта,  а водећа тема овогодишњег светског дана посвећеног најважнијој супстанци на нашој планети јесте БУДИ ПРОМЕНА КОЈУ ЖЕЛИШ ВИДЕТИ У СВЕТУ.
       Ученици су присуствовали предавању праћеном презентацијом, проширили стечена знања о води, њеном значају, начинима заштите водених ресурса и дошло до сазнања да је само одрживим управљањем овим драгоценим ресурсом могуће обезбедити питку воду за будуће генерације. Стечено знање резултирало је израдом паноа, који ће красити хол школе и подсећати нас да је неопхоно заштитити овај природни ресурс без којег нема живота.