МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Датум: 28. Februar 2023 20:46 Категорија: Новости из школе

Међународни дан матерњег језика, ове године у нашој школи обележен је у знаку правописних законитости. Наставник српског језика и књижевностиМилош Мрдак ученицима је одржао предавање о значају матерњег језика, а потом су на радионицама, на којима су учествовале и учитељице Ана Мијаиловић и Наташа Костић, читким и правилним рукописом исписивали лепе речи српског језика и мисли о језику и анализирали илустрована правописна правила.
          Ученици старијих разреда издвојеног одељења у Мочиоцима су исписивали примере честих правописних грешака и да би што очигледније указали на њих. истакли су их на степеништу школе. Ученици млађих разреда на часовима српског језика обнављали су и примењивали досадашње стечено знање из правописа.