МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПЛАНИНА

Датум: 03. Oktobar 2022 12:18 Категорија: Новости из школе

Планина за нас није само разгледница живописних боја, бег, предах, излет и одмор - она је наш живот, суров, једноставан и раскошан, она је наше детињство, двориште, игралиште. Доцртавамо њене обрисе свакога јутра својим сновима о будућности, милујемо њене хоризонте слободним, неспутаним и далекосежним погледима који жуде за питомим пределима и блискошћу, дижемо се и раастемо са њеним маглама, лаки, чисти, прозрачни, вредним рукама обрађујемо њено богато и плодно тло. Њене висине су наш скривени трон на којем ћемо провести живот, ма где нас одвео, њене даљине вечита мера нашег духовног простора. Она нам даје снагу, издржљивост, достојанство, јасну визију, здравље. Волимо и поштујемо планину и трудимо се да буде чиста. Када је посетите, њеним висинама путујете, у њој боравите, тихујете, освајате, за сву свежину, лепоту, спознаје и искуства која вам подари, потрудите се и ви!
         Ученици шестог разреда из Мочиоца на часу грађанског васпитања акцијом скупљања смећа дали су допринос развијању еколошке свести, као дужности сваког грађанина. Ученици су разумели значај бриге о средини у којој живимо, препознали облике штетног и деструтивног понашања, идентификовали ситуације, поступке и актере који нарушавају еколошку равнотежу, спровели идеју чисте средине у акцију чишћења и сакупљања смећа, мотивисали ширу друштвену заједницу на истоветно поступање.