ОЛИМПИЈАДА ВАНГРАДСКИХ ШКОЛА

Датум: 08. Jun 2022 16:47 Категорија: Новости из школе

Олимпијада абнграских школа одржана је 3. јуна у Основној школи "Вучић Величковић" у Међуречју. Ученици наше школе су освојили прво место у укупном пласману, а њега су по броју бодова поделили са Основном школом "Сретен Лазаревић" из Прилика. Ученик осмог разреда наше школе Марко Радојичић проглашен је најбољим спортистом олимпијаде.
     Екипа дечака освојила је прво место у кошарци, друго место у фудбалу и треће место у одбојци. Екипа девојчица освојила је друго место у фудбалу и друго место у одбојци. У дисциплини бацања кугле Марко Радојичић освојио је прво место, а Николина Јанковић треће место. У дисциплини скок у даљ Далибор Оцокољић освојио је прво место, а Марко Радојичић треће место. У трчању Стефан Мунитлак освојио је друго место, а Радојичић Марко треће место. У стоном тенису прво место освојили су Давид Мрдак и Марко Радојичић, а Стефановић Данијела и Несторовић Анђела треће место. Треће место у шаху освојиле су Томић Марина и Томић Мила. У атлетици дечаци су освојили прво место у укупном пласману, а девојчице друго место у укупном пласману.
     Врхунске спортске резултате ученици су постигли уз помоћ и подршку наставника Марка Божовића.

Погледајте објаву на нашем Фејсбук профилу кликом на линк.