МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЉУДСКИХ ПРАВА

Датум: 16. Decembar 2021 19:59 Категорија: Новости из школе

Поводом Међународног дана људских права, установљеног 10. децембра 1950. на генералној скупштини Уједињених нација, насталог у циљу скретања пажње светске јавности на универзалну декларацију о људским правима (најзначајнији међународни свеобухватни акт и инструмент заштите људских права), ученици старијих разреда матичне школе у Катићима учестовали у су реализацији активности на радионици коју су организовале наставница Марија Калајановић и педагог Драгана Каплановић.
         Ученици су најпре пратили презентацију о људским правима коју су Драгана и Марија осмислиле са циљем да прошире постојећа знања из ове области и подигну свест о важности поштовања људских права и слобода, као универзалних, недељивих, неотуђивих, међузависних вредности сваког појединца, без обзира на његову расу, боју коже, пол, језик, вероисповест, политичко мишљење, национално и друштвено порекло, имовину или било које друго својство, а потом гледали едукативни филм у којем појединци говоре о историјату овог међународног датума и важности поштовања појединачних људских права.
         Након едукативног и информативног дела радионице, ученици су имали прилику да практично покажу шта су научили.

Погледајте објаву на нашем Фејсбук профилу кликом на линк.