СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

Датум: 29. Novembar 2021 20:16 Категорија: Новости из школе

У уторак, 23. новембра 2021. године, ученици млађих разреда са малишанима предшколске групе, уз помоћ библиотекарке Славице Ћурчић и учитељица Наде Мрдак и Наташе Костић, у циљу обележавања Међународног дана детета, реализовале су активности чији је циљ подстицањедечје игре, дружење и разумевање међу децом, развој маште, радозналости, креативних и стваралачких способности детета.
Детињство, то јединствено и непоновљиво доба у животу сваког човека, треба да буде обојено љубављу, срећом, сигурношћу, разумевањем, подршком. За потребе презентовања ликовних и литерарних радова наших ученика послужио је балон на хамеру, наменски израђен за данашњи дан. Овај балон није испуњен топлим ваздухом, али јесте топлом писаном речју и илустрацијом наших маштовитих и креативних ученика, путем којих су изражавали све оно што их покреће и чини им детињство брезбрижним.