ПРВА КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА - УСПЕШНО

Датум: 12. Februar 2013 00:43 Категорија: Новости из школе

Ове године је у календар Министарства просвете по први пут ушла и Књижевна олимпијада за ученике седмог и осмог разреда. За разлику од уобичајеног такмичења из Српског језика на којем је доминантно познавање граматике, ова смотра је посвећена само књижевности; питања се односе на писце и књижевна дела која се обрађују у основној школи. После одржаног школског такмичења, право учешћа на општинском нивоу је стекло троје ученика седмог и двоје из осмог разреда.
Општинско такмичење  је одржано 9. фебруара у школи 'Милинко Кушић' а постигнутим резултатима наших ученика можемо бити задовољни. Сви су имали изнад 60% тачних одговора а Зорана Стојковић из 7/1 је, у немалој конкуренцији седмог разреда, освојила треће место и пласман за следећи ниво.
Зорани и њеном наставнику Милошу честитамо и желимо успех и на Окружној олимпијади!