Пробни завршни испит

Датум: 11. April 2016 11:03 Категорија: Новости из Школске управе

Пробни завршни испит за ученике осмог разреда  у свим основним школама на територији Републике Србије реализоваће се  15.  и 16. априла 2016. године.Ученици ће у два дана радити три теста:
15. априла 2016. године у 12:00 часова ‒ тест из математике и упитник,
16. априла 2016. године у 9:00 часова – тест из српског, односно матерњег језика и комбиновани тест у 11:30, са паузом од пола сата између два двосатна термина.
Ученици ће у петак 15.04.2016, након теста из математике анонимно попуњавати кратак упитник за потребе редовних истраживања које
спроводи Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања. Истраживања се односе на нивое остварености образовних стандарда, као и услове у којима се ученичка постигнућа остварују.

Они представљају школу

Датум: 06. April 2016 09:57 Категорија: Новости из школе

После успешних наступа на школском и Општинском такмичењу, најбољи ученици наше школе ће своје знање одмерити и са вршњацима из целог Моравчког округа, на Окружним такмичењима. Школу ће представљати следећи ученици:
математика - Александра Милинковић;
историја - Марко Драшковић;
хемија - Марко Драшковић и Синиша Милановић;
биологија - Јана Димитријевић, Александра Милинковић и Ненад Петковић; техника и информатика - Марта Радојичић, Милица Чекеревац, Синиша Милановић и Дејан Оцокољић. Желимо им добре резултате.

Tакмичење је ипак у недељу!

Датум: 17. Mart 2016 21:12 Категорија: Новости из Школске управе

Још једна непријатност око школских такмичења. Овог пута из техничког (мада није боље ни са српским). У календару Министарства је наведен датум одржавања 26. март (субота). И таман кад смо, као школа-домаћин, послали позив за пријаву такмичара, стиже обавештење да се термин мења за 20. март (недеља). Због васкршњег празника у Војводини (јел' могуће да састављачи календара нису знали када је пролећни распуст у покрајини). Добро, рачунамо, пожурићемо мало са припремама... Кад после пар дана стиже ново обавештење: због поклапања са српским језиком, помера се на 19. март (субота), а потом и друго - такмичење неће бити у нашој школи, него у ОШ "Кирило Савић". Преносимо и ту вест ученицима, који су већ довољно збуњени. Али, не лези враже, данас стиже нова информација: такмичење се помера за недељу! Надамо се да је ово коначно..

Тест из биологије шокирао основце!

Датум: 17. Mart 2016 12:35 Категорија: Новости из окружења

На недавно одржаном Општинском такмичењу из биологије, по општој оцени предметних наставника, тестови су били непримерени узрасту ученика, са пуно задатака којих нема у школском градиву, са лошим преводима, са правописним, па чак и материјалним грешкама. Овим поводом је одржана ванредна седница Српског биолошког друштва, и СБД се извињава учесницима такмичења, њиховим наставницима и родитељима, зато што труд и залагање ученика нису адекватно вредновани. Изнет је и званични податак да је од 11333 ученика који су у Србији изашли на општинско такмичење, само 44 ученика прешло праг за одлазак на градско/окружно такмичење, што чини невероватних 0,4%.
Одлучено је да сви учесници општинског такмичења имају право учешћа на даљим нивоима такмичења, а тестове ће саставити нови аутори.
 преузето са сајта: www.serbiosoc.org.rs/?p=392

Kњижевно вече на водопаду

Датум: 10. Mart 2016 13:07 Категорија: Новости из окружења

У недељу 13. марта, од 19 до 20 часова, у ресторану „Водопад“ у Ивањици, одржаће се промоција књиге Орвел, Србија Раде Каранац, просветног саветника из Чачка. У овој збирци је обједињено 60 колумни, које прате друштвено-политичке прилике у Србији од 2012. године, наовамо.
 „Да живимо у земљи у којој се цени елоквенција,  аналитична прецизност, одважност, бриткост, дар да сатиром освоји читаоца, Рада Каранац би била међу најцењенијим колумнистима. Нама овде, остаје да њене текстове рекордне читаности обасипамо 'лајковима' на друштвеним мрежама“  истиче се у рецензији књиге. О књизи ће говорити ауторка и њени пријатељи..  Дођите!

преузето са сајта ГЗС

Срећан 8. март

Датум: 08. Mart 2016 12:53 Категорија: Галерија слика

Жене би умеле лепо и много да воле, али немају кога...
Сви се праве да су већ вољени, срамота их да признају да нису!

Д.Радовић

Штрајк упозорења

Датум: 25. Februar 2016 10:30 Категорија: Новости из окружења

У организацији сва четири синдиката образовања, данас је у школама широм Србије одржан штрајк упозорења. Синдикални захтеви се односе углавном на материјални положај запослених (који стварно и реално јесте на недопустиво ниском нивоу). И наша школа је подржала овај протест, па су на првом часу наставници, уместо редовне наставе, ученицима говорили о значају образовања и улози просветних радника у савременом друштву..

Безбедност на Интернету

Датум: 18. Februar 2016 11:31 Категорија: Новости из окружења

Поводом Дана безбедности на Интернету који се обележава у фебруару, подсећамо ученике да, уколико доживе било какву непријатност на друштвеним мрежама (упућивање ружних речи, вређање, ширење неистина о теби, објављивање неприкладних фотографија... и било шта друго што те узнемирава) то обавезно ОДМАХ кажу родитељима или наставнику. Што пре пријавите такав случај, пре се може наћи и решење проблема!
Информације и савете на ову тему можете наћи и на сајту:

Распуст!

Датум: 29. Januar 2016 11:29 Категорија: Новости из школе

Свим ученицима и колегама желим да лепо проведу зимски распуст; да се одморе, али и да се припреме за наставак школске године.
Подсећам да је први наставни дан у другом полугодишту
среда 17. фебруар, али ће часови бити по распореду за понедељак.

Директор школе, М.Караклајић

Прослављен Савиндан