НАГРАДНИ КОНКУРС

Датум: 19. Maj 2016 21:34 Категорија: Новости из школе

Oсновна школа „Mићо Матовић“ у Катићима расписује литерарни и ликовни конкурс у оквиру обележавања Међународног дана деце жртава насиља на темуСТОП НАСИЉУ “.
Право учешћа на ликовном конкурсу имају ученици од 1. до 4. разреда
Право учешћа на литерарном конкурсу имају ученици од 5. до 8. разреда Конкурс је отворен од 19. маја до 31. маја 2016. године. Аутори најбољих радова биће награђени, а награде ће  им бити уручене 28. јуна.

Тим за заштиту ученика-деце од насиља, злостављања и занемаривања

Признање нашем вероучитељу

Датум: 19. Maj 2016 09:25 Категорија: Новости из окружења

На годишњој скупштини Општинске организације Црвеног крста у Ивањици додељена су признања заслужним организацијама и појединцима који су својим ангажовањем допринели остварењу хуманих циљева ове организације. Међу добитницима признања нашла се и Црквена Општина Брезова којој је додељена републичка плакета „Широко срце“ за, како је речено, постигнуте изузетне резултате у омасовљењу добровољног давалаштва крви. Ово значајно признање је заслужено организовањем три веома успешне акције добровољног давања крви у току 2015. године, у месним заједницама Мочиоци и Катићи које припадају брезовачкој парохији. У тим акцијама остварена је изванредна сарадња са локалном средином и основном школом „Мићо Матовић“ из Катића.  Посебна захвалница за сарадњу са Општинском организацијом Црвеног крста, свечано је уручена свештенику Далибору Милошевићу, који је и сам вишеструки добровољни давалац крви.
пренето са сајта Епархије жичке

Снег у мају!

Датум: 17. Maj 2016 12:48 Категорија: Новости из школе

Одржан крос РТС

Датум: 13. Maj 2016 11:02 Категорија: Новости из школе

Упис у средње школе

Датум: 11. Maj 2016 13:27 Категорија: Новости из окружења

Полагање завршног испита обавиће се у следећим терминима:
   – решавање теста из српског језика 15. јуна 2016. године,
   – решавање теста из математике 16. јуна 2016. године,
   – решавање комбинованог теста 17. јуна 2016. године.
Сви испити су у времену од 09.00 до 11.00 часова.

Календар уписних активности за ученике осмог разреда можете преузети на следећој адреси:
Општи услови за упис садржани су у Конкурсу за упис, на следећој адреси:

Спортски дан у Мочиоцима

Датум: 11. Maj 2016 11:03 Категорија: Новости из школе

У понедељак 9. маја, гости наше школе су били ученици из ОШ "Светолик Лазаревић" из Брекова, села које припада суседној општини Ариље, али није  далеко од Катића, наравно ако се иде локалним, сеоским путевима. Био је леп сунчан дан, тако да су одигране две утакмице школских "репрезентација", фудбал и кошарка. Резултат ћемо прећутати (ученици из Брекова свакако неће), али важније од тога је лепа атмосфера на спортским теренима одељења Мочиоци и подршка бројних навијача, као и дружење ученика и наставника које је уследило после утакмице. Договорено је да следећи пут ми будемо гости у Брекову.

Сећање на хероја

Датум: 05. Maj 2016 10:49 Категорија: Новости из окружења

Пре седамнаест година, 4. маја 1999. командант ловачко-авијацијског пука Миленко Павловић извукао је млађег колегу пилота из авиона, и уместо њега полетео ка НАТО авионима који су бомбардовали Ваљево. Летео је право у смрт!
Тада се само 14 наших авиона "миг 29" могло супротставити НАТО авијацији са 600 најсавременијих летелица. Са упола мањим дометом радара и три пута мањим дометом ракета, наши пилоти су били немоћни да се супротставе бројнијем и технички надмоћнијем непријатељу. Авиони у полуисправном стању постајали су лака мета. Пуковник Миленко Павловић добро је знао да сваки лет носи такав ризик. Када је стигло наређење о полетању на НАТО авионе који су надлетели Ваљево, Павловић је  задржао млађег колегу пилота да не полети. Пришао је авиону и рекао: "Нећете ви да гинете, ја ћу!" Извукао је из кокпита младог пилота и полетео пут свог родног града...

Пролећни распуст

Датум: 27. April 2016 11:48 Категорија: Новости из школе

Данас је последњи наставни дан пред "мини-мини" пролећни распуст. Ученици млађих разреда и предшколци, заједно са својим родитељима и учитељицама, приредили су изложбу шарених јаја и пригодних цртежа, у част предстојећег великог верског празника - Васкрса.
Ове године је истог дана и Први мај - међународни празник рада.
У школу се полази у среду 4. маја.
Свим ученицима и наставница желимо срећне празнике!

Успешна проба!

Датум: 20. April 2016 12:42 Категорија: Новости из школе

У петак и суботу је, по упутству Министарства, и у нашој школи одржан пробни завршни испит за ученике осмог разреда. Све је протекло у најбољем реду, комисије су успешно одрадиле свој део посла, а ученици свој... Била је ово прилика да осмаци провере своје знање, и спремнији изађу на прави завршни испит. Остварени резултати ће бити разматрани на седници Наставничког већа, заказаној за данас у пола два.

Комшијски дерби

Датум: 20. April 2016 12:29 Категорија: Новости из окружења

Прошлог четвртка је одиграна одложена фудбалска утакмица Општинске лиге између ФК "Брезова" и ФК "Прилике". Меч се играо на школским спортским теренима. Велики број мештана, наравно и ученика наше школе, бодрили су домаћу екипу, али су победу, резултатом 1:2, ипак извојевали фудбалери из Прилика.