Павле има сестру!

Јуче су Далибор и Милица добили кћер Ангелину
     нека их прати срећа!

ЧЕСТИТАМО !!!

Овим поводом отац Далибор организује малу прославу,
     данас у 18 сати,  у школској трпезарији. Позване су све колеге..

Биографија за поштовање

Датум: 14. Avgust 2016 23:00 Категорија: Новости из окружења

Нови министар просвете, Младен Шарчевић, већ неколико деценија се успешно бави образовањем. Од 1979. је радио као професор географије, потом био директор ОШ „Никола Тесла“ у Раковици, и руководилац актива директора града Београда. Када је законом дозвољено оснивање приватних школа, први је то учинио у нашој земљи – основао је гимназију „Милутин Миланковић“ у Београду. Данас је власник и менаџер престижног образовног система „Руђер Бошковић“ (гимназија, основна школа и предшколска установа).
Господин Шарчевић каже: Жеља ми је да Србија једног дана има успешне младе људе којима је интерес да остану овде и подигну квалитет живота на један виши ниво. То се неће догодити само по себи. Потребно је побољшати ефикасност и квалитет образовања, али и васпитања. На томе се не сме штедети!

Нема јесењег распуста !

Датум: 10. Avgust 2016 23:21 Категорија: Новости из окружења

Објављен је календар образовно-васпитног рада за 2016/2017 годину. Можете га погледати и преузети на следећем линку.
Нова школска година ће почети у четвртак 1. септембра, а настава се завршава 13. јуна (за осмаке 30. маја). И даље ће зимски распуст бити из два дела (од 1. до 9.јануара и од 1. до 13. фебруара), а лоша вест је да јесењи тзв. мини - распуст више не постоји!
Ученици и наставници би могли већ полако да се враћају са мора, река и језера, брзо ће проћи август...

Ученици генерације 2015/2016

Датум: 06. Jul 2016 16:56 Категорија: Новости из окружења

За најбоље ученике завршних разреда основних и средњих школа Моравичког округа 8. јула ће се одржати лепа свечаност у концертној сали Музичке школе у Чачку. Ученици генерације ће добити и вредан поклон - комплет од 25 кованица са ликовима знаменитих личности које су допринеле духовном и културном идентитету Србије, као и књигу о тим личностима. Дародавац је АД Политика, уз подршку Министарства просвете. У нашој школи, нажалост, ове године нисмо имали 'ученика генерације', али већ следеће године ће неколико одликаша бити у конкуренцији за то ласкаво звање.

Осмаци, срећно!

Датум: 15. Jun 2016 18:54 Категорија: Новости из Школске управе

Тест из српског језика протекао је у најбољем реду, општа оцена је да питања нису била превише тешка. По изјави министра, на тестирању је било око 70.000 ученика осмог разреда (преко 98%)  и нису забележене веће неправилности. Тест из математике је, такође, прошао без проблема. Ђаци кажу да је су нешто тежи били задаци из геометрије.. На комбинованом тесту, по мишљењу ученика, најтежа питања била су из хемије..

Решење теста из Српског језика можете видети овде
      Решење теста из Математике можете видети овде
      Решење Комбинованог теста можете видети овде

Последњи наставни дан!

Датум: 14. Jun 2016 11:35 Категорија: Новости из школе

Спортски сусрети на Катићима

Датум: 14. Jun 2016 11:31 Категорија: Новости из школе

У недељу 12. јуна је одржано традиционално дружење наставника основних и средњих школа са територије општине Ивањица, овог пута у нашој школи. Организатор ових окупљања је синдикат просветних радника - УСПРС. Упорна преподневна киша није успела да поквари добро расположење учесника, а време до ручка је испуњено спортским надметањима у сали школе, која су по престанку кише настављена и на рукометном и кошаркашком игралишту. Више од педесет учесника скупа су на крају били презадовољни нашим гостопримством.

Другарско вече

Датум: 13. Jun 2016 18:51 Категорија: Новости из школе

Пример за углед

Датум: 08. Jun 2016 12:22 Категорија: Новости из окружења

Матурско вече је прославила и Ивана Јоровић, репрезентативка Србије у тенису. Ивана је ученица Прехрембено-угоститељске школе у Чачку, четврти разред је завршила ванредно због бројних обавеза у спорту којим се успешно бави. На прославу је стигла право са турнира "Роланд Гарос" у Паризу, да би била заједно са школским другарима и ове вечери, која се памти за цео живот. И поред великог рада и напорних тренинга, Ивана хоће да настави школовање: "Желим да завршим факултет, јер сматрам да млада особа може унапредити своју личност једино образовањем".
текст и фото: Јелена Медић, Блиц спорт

Срећан пут, сунчан дан..

Датум: 26. Maj 2016 09:21 Категорија: Новости из школе

Ученици млађих разреда су нестрпљиво чекали данашњи дан. Јутрос су стигли пред школу у пратњи својих родитеља, а аутобуси су већ били спремни. Многима је ово прва екскурзија. Правац Чачак, Крагујевац, потом Јагодина.. Не сумњамо да ће се вратити са пуно лепих утисака, а добра вест је да ове године за све њих није био довољан један аутобус. И ученици старијих разреда сутра крећу на дводневну екскурзију, пут Ниша.
Ученицима и наставницима желимо срећан пут.