Посета школи у Брекову

Датум: 26. Oktobar 2016 12:10 Категорија: Новости из школе

Поводом прославе Дана школе и 120 година рада ОШ "Светолик Лазаревић" из Брекова, у суседној ариљској општини, позвани смо да тога дана будемо њихови гости. Малу делегацију наше школе чинили су директор, неколико наставника, али и школска фудбалска екипа. Присуствовали смо приредби ученика ове школе, имали пригодну закуску и освежење, а посебно занимање је било за турнир у малом фудбалу, на коме су учествовале школе из Латвице, Високе, Брекова и Катића. Наши дечаци су, после неизвесног финалног сусрета, заузели друго место.

Замена улога

Датум: 26. Oktobar 2016 11:47 Категорија: Новости из школе

У време Дечје недеље, ученицима је свакако најинтересантнији био дан у којем су  заменили улоге са својим наставницима. У сваком разреду по један ученик је био задужен да одржи час из предмета који највише воли. Наставници су тога дана седели у ђачким клупама и ревносно пратили излагања, радили задатке, па и одговарали на питања нових "колега". Школом је поносито шетао и "новопечени директор" Ненад Мутавџић... Посебно је похваљена ученица седмог разреда, Милица Краковић, која је одржала одличан час на тему техничког цртања.

Награда за Ивану

Датум: 12. Oktobar 2016 10:38 Категорија: Новости из школе

Поводом обележавања Међународног дана старих особа, ученици млађих разреда наше школе учествовали су на ликовном конкурсу "Баки и деки с љубављу" који су организовли Црвени крст и Центар за социјални рад из Ивањице. Цртеже су посветили својим блиским старијим особама, најчешће управо бакама и декама.
Међу награђеним радовима нашао се и цртеж Иване Оцокољић, ученице првог разреда ИО Мочиоци. Она је, са својом учитељицом Надом, присуствовала пригодном програму и додели награда. Честитамо!

Хоћу да се играм!

Датум: 30. Septembar 2016 10:33 Категорија: Новости из школе

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ:

Понедељак:  Мали уметници - ликовни дан
     Уторак:  "Размени поклон"
     СредаМаскенбал
     Четвртак: Излет и дружење у ИО Шареник
     Петак:  Спортски сусрети

Дечија недеља

Датум: 28. Septembar 2016 10:17 Категорија: Новости из окружења

Дечија недеља се традиционално одржава у првој седмици октобра, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на потребе и права деце у породици и друштву , на њихова права да одрастају у што бољим условима и на једнаке шансе за развој и остварење својих потенцијала. Програм активности Дечије недеље чини низ акцијa на републичком и локалном нивоу широм Србије, уз активно учешће деце и младих.
Овогодишња Дечија недеља ће бити обележена од 3. до 9. октобра, уз мото:    Нећу да бригам, хоћу да се играм!

Нови изглед школског дворишта

Датум: 27. Septembar 2016 13:29 Категорија: Новости из школе

Лепи јесењи дани су добродошли да се заврши уређивање дворишта испред школе на Катићима. Постављене су нове жардињере у етно стилу, уређени ружичњаци и изграђен леп летњиковац. Нашем домару Благоју, у том послу су помагали и наставници, а све по предлогу Тима за уређење школског простора. Сада имамо леп кутак за окупљање у паузама, а ученици млађих разреда већ користе нови простор за часове у природи..

Промоција књиге

Датум: 06. Septembar 2016 13:21 Категорија: Новости из школе

Недавно је у ИО Шареник представљена књига Милана Р. Милошевића "Летопис основне школе у Шаренику". Поново су стару школу походили сви ранији учитељи и бројни бивши ученици, а директор Караклајић, и сам некадашњи ђак ове школе, се постарао за пратећи програм, уз неизбежне трубаче. Аутор књиге, г.Милошевић каже да је књигу припремао неколико година, посао је био доста захтеван, али да је имао и велико задовољство да поново среће ученике, учитеље и мештане села, и да трајно забележи њихова сећања.

Победа у гостима!

Датум: 05. Septembar 2016 18:54 Категорија: Новости из окружења

У оквиру другог кола општинске лиге Лучани, фудбалери ФК "Брезова" из Катића постигли су овог викенда значајну победу на гостујућем терену, против екипе "Братства" из Дљина. Једини и одлучујући гол је постигао Милисав Ћосовић, до недавно ученик наше школе. После два одиграна кола и две победе, Брезова заузима челну позицију на табели. Иначе, ФК "Брезова" је једини преостали сеоски клуб на територији општине Ивањица.

Стручно усавршавање

Датум: 05. Septembar 2016 18:33 Категорија: Новости из школе

Наставници наше школе не занемарују обавезу сталног стручног усавршавања; већ првог викенда у новој школској години организован је дводневни семинар "Култура превазилажења конфликта" који је акредитован и 'доноси' 16 бодова, а развија компетенцију К4. Предавачи су из образовне установе "Академија Филиповић" са којом наша школа последњих година има веома успешну сарадњу. Поред наших наставника, семинару су присуствовали и колеге из школе "Мајор Илић" са Кушића.

Први школски час

Датум: 01. Septembar 2016 11:13 Категорија: Новости из школе

После летњег распуста јутрос се огласило звоно у школи на Катићима, али и у сва четири издвојена одељења: Мочиоци, Равна Гора, Бела Црква и Шареник. Школска дворишта су поново оживела, препричавају се лепи доживљаји са распуста, учионице су уредне и чисте, а наставници већ спремни за нову школску годину.. Посебно су дочекани и поздрављени нови прваци. Пожелели смо им срећу и успех, и лепо дружење током школовања!