Вест

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ХЕМИЈЕ

Датум: 03. Mart 2020 13:09 Категорија: Новости из школе

У недељу, 1. марта 2020. годинe, у ОШ „Кирило Савић“ у Ивањици, одржано је Општинско такмичење из хемије за ученике седмог и осмог разреда. Ученице седмог разреда Дуња Јаковљевић (1. место) и Милица Симеуновић (3. место) из Катића пласирале су се на Окружно такмичење које ће бити одржано 5. априла у Чачку.

Честитамо Дуњи и Милици и наставници хемије Ивани Ивановић!

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Датум: 03. Mart 2020 12:59 Категорија: Новости из школе

Протекле седмице у нашој школи обележен је Дан матерњег језика. Ученици и наставници су на веома креативан начин истакли важност овог дана. На часовима српског језика читане су омиљене песме и прозни одломци домаћих писаца, док су неке обрађене песме и отпеване. Радост читања показали су ученици млађих разреда који су испред наше мале библиотеке размењивали прочитане књиге. Како се током читања обимнијих дела увек јави проблем означавања прочитаног, наставница српског језика, Марина Цветковић, дошла је на идеју да заједно са ђацима направи обележиваче који ће њима олакшати читање. Ученици старијих разреда су уз помоћ наставника ликовне културе, Горана Костића, правили обележиваче од картона, вунице, конца, и украшавали их цртежима и прикладним цитатима. Најбољи радови изложени су у холу школе.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ

Датум: 03. Mart 2020 12:07 Категорија: Новости из школе

У недељу 1. марта наша школа, већ по традицији, била je домаћин Општинског такмичења из Технике и технологије. Учествовало је 40 ученика из ивањичких школа: "Милинко Кушић", "Кирило Савић", "Сретен Лазаревић", "Мајор Илић" и "Мићо Матовић". Ове године су пропозиције такмичења значајно измењене али то није сметало младим љубитељима технике да покажу солидно знање, као и вештину у изради практичних радова. Резултате такмичења можете погледати овде.

РУЖИЧАСТА ПОДРШКА

Датум: 28. Februar 2020 10:34 Категорија: Новости из школе

У оквиру плана Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, уз помоћ педагога Верице Бешевић, обележили смо Међународни дан превенције вршњачког насиља.
Од 2007. године милиони младих људи у целом свету последње недеље фебруара обележавају овај дан познат и под називом Дан ружичастих мајица (енгл. Pink Shirt Day).
Зашто баш ружичастих, сигурно се питате.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ

Датум: 19. Februar 2020 19:15 Категорија: Новости из школе

Општинско такмичење из Технике и технологије одржаће се, како је календаром и планирано, у недељу 1. марта 2020. године, са почетком у 9.00 сати, у школи на Катићима. Тест знања се полаже из градива за свој разред, а ове године је предвиђен Рад по задатку за све разреде (за моделарске дисциплине практичан рад, без стартовања модела).

Молимо колеге из ивањичких школа да списак такмичара, са назначеном дисциплином и разредом, доставе најкасније до четвртка 27. фебруара, на мејл адресу наше школе: oskatici@mts.rs

Правилник и пропозиције такмичења као и списак материјала потребног за практичан рад може се погледати/преузети на сајту ДПТКС.

ПРОДУЖЕН ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 12. Februar 2020 17:37 Категорија: Новости из окружења

У циљу превенције ширења грипа у популацији деце и младих, а имајући у виду актуелне епидемиолошке податке надлежних органа, тела и служби, Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се продужи зимски распуст у основним и средњим школама у Републици Србији. Распуст ће бити продужен до петка 21. фебруара 2020. године, а први наставни дан је понедељак 24. фебруар 2020. године.

ПРЕДУЗЕТНИШТВО – ОД ИДЕЈЕ ДО РЕАЛИЗАЦИЈЕ

Датум: 11. Februar 2020 22:03 Категорија: Новости из школе

У понедељак 10. фебруара у нашој школи одржан је семинар за наставнике и стручне сараднике "Предузетништво од идеје до реализације" у организацији ОШ "Милутин и Драгиња Тодоровић" из Крагујевца. Бројна посећеност семинара само је показатељ велике жеље наших наставника за континуираним стручним усавршавањем које није спречио ни зимски распуст. Тема предавања припада тзв. К2 компетенцијама поучавање и учење и доноси осам бодова за усавршавање ван установе.

ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 04. Februar 2020 13:05 Категорија: Новости из окружења

Школским календаром 31. јануара 2020. се завршило прво полугодиште и почео зимски распуст. Настава ће у другом полугодишту почети у уторак 18. фебруара 2020. Док настава не започне, искористите распуст да уживате, да се играте, али, не заборавите и да прочитате бар једну књигу.

САВИНДАН

Датум: 04. Februar 2020 12:08 Категорија: Новости из школе

Светосавски понедељак прошао је свечано у матичној школи на Катићима. Уводну реч одржао је наш колега и пријатељ, наставник српског језика, Милош Мрдак. Уследила је најава представе уз кратко информисање о почецима овог празника, а ми смо међу првим школама у Србији које га од те године свечано обележавају. Програм су отворили наши предшколци рецитацијом „На Светог Саву.“ Уследио је скеч ученика млађих разреда након ког су нас насмејали ђаци својим скечом „Заљубитис.“ Рецитал „Пут се за путником рађа“ и песму „Деда и унук“ извели су ученици старијих разреда. Песму „Говори господе“ отпевале су ученице наше школе, чланице школског хора, а затим је следио сплет игара који су извели ученици, чланови фолклорне групе. Након свечане приредбе, свештеник Љубодраг Стојковић обавио је свечани обред резања славског колача, па је уследио традиционални свечани ручак, након ког је одржан Светосавски вашар у организацији Ученичког парламента. Након приредбе и Светосавског вашара ученици који похађају обогаћени једносменски рад ― Декупаж и израда пињата окупили су се у холу школе да би разбијали пињату.

.

Датум: 01. Januar 2020 13:07 Категорија: Новости из школе

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *