Ученица за пример

Датум: 26. April 2017 20:54 Категорија: Новости из школе

Овогодишњи циклус такмичења за основце се ближи крају. Све похвале заслужују девет ученика наше школе који су "стигли" до регионалних смотри знања (из шест предмета), а међу њима се својим резултатима посебно истиче Александра Ана Милинковић, која се такмичила чак из три предмета: математике, физике и биологије. Ана је шести разред и до сада не зна за другу оцену осим петице. Каже да подједнако воли све предмете, не мора превише да учи јер је пажљива на часовима и редовно ради домаће задатке. Ова вредна девојчица још каже да јој после школе остаје сасвим довољно времена за игру и дружење, али и за помоћ родитељима.

Вратила се зима!

Датум: 21. April 2017 10:29 Категорија: Новости из окружења

И поред најаве метеоролога, пролећни снег нас је све изненадио. Већ трећи дан је како су подмучањска села поново под снежним покривачем а температура не прелази нулу (јутрос је било -5). Мештани су већ озбиљно забринути за овогодишњи род воћа, а највише су угрожене малине.. Неколико ученика из удаљенијих села, посебно из Равне Горе, данас нису дошли у школу због снежних наноса. Лоша вест је да смо у овим условима морали отказати учешће наше екипе на Општинском такмичењу "Шта знаш о саобраћају" које је за већину ученика омиљено такмичење.

Распуст :)

Датум: 12. April 2017 11:31 Категорија: Новости из школе

Срећан празник

Видимо се у уторак, 18. априла

Српски тежи од математике!

Датум: 08. April 2017 11:02 Категорија: Новости из школе

Пробни завршни испит у нашој школи протиче у најбољем реду. И јуче и данас су присутни сви ученици осмог разреда, има их седамнаест. Коментари ученика су да таст из математике и није био превише тежак, али за српски језик кажу да је било неколико проблематичних питања, и поготову да је текст који је требало анализирати, био превише обиман... За комбиновани тест ћемо ускоро видети.

Само без секирације!

Датум: 06. April 2017 09:43 Категорија: Новости из школе

Пробно тестирање малих матураната је заказано за петак и суботу 7. и 8. априла. Осмаци ће у петак решавати задатке из математике од 12 до 14 сати, тест из српскогг језика ће се радити у суботу од 9.00 до 11.30, а након паузе од пола сата почиње комбиновани тест са питањима из историје, географије, биологије, физике и хемије. Циљ пробног тестирања је да се види колико ученици знају, да се упознају са начином тестирања, да ученик види у чему је добар а шта није у потпуности савладао, како би се што боље припремио за малу матуру која ће бити средином јуна. Дакле, биће довољно времена да се резултати и поправе...

Упис будућих првака

Датум: 04. April 2017 12:44 Категорија: Новости из школе

У први разред основне школе у школској 2017/2018. години уписују се деца рођена у периоду од 1. марта 2010. до 28. фебруара 2011. Упис подразумева подношење неопходне документације у секретаријату школе, након чега школа организује испитивање детета уписаног у школу, коју обавља стручни сарадник школе (педагог и/или психолог). Упис ученика у први разред почиње 3. априла 2017. и траје до 31. маја 2017. године (и после наведног рока). Више информација о упису ученика у први разред можете добити на телефон 873-305 или  лично код секретара школе.

са сајта Школске управе Чачак

Ко ће више, ко ће боље ... ТАКМИЧЕЊА

Датум: 21. Mart 2017 10:54 Категорија: Новости из школе

Фебруар и март су уобичајено време за такмичења ученика из свих предмета, најпре школско, а за најуспешније следе и виши нивои. Ученици са нестрпљењем очекују добре резултате, а исту жељу за успехом имају и њихови наставници и родитељи.  И ове године наша школа је имала већи број ученика на општинским такмичењима, а најбољи од њих ће своје знање одмерити са вршњацима из целог Моравчког округа и на регионалним такмичењима. Школу (и ивањичку општину) ће представљати следећи ученици:

Александра Милинковић (6/1): математика, физика и биологија
Марко Драшковић (8/2): историја и географија
Дуња Јаковљевић (4/1): математика

Јелена Краковић (4/2): математика
Синиша Милановић (8/1): техника и информатика
Милица Милановић (6/1): техника и информатика
Ивана Драшковић (6/2): техника и информатика
Стефан Драшковић (6/2): техника и информатика
Милорад Вуловић (5/1): техника и информатика

Такмичарима желимо добре резултате, а овом приликом свакако треба поменути и њихове наставнике; то су: Милкица Марковић, Јелена Стишовић, Весна Ћурчић, Стојанка Трифуновић, Богољуб Делић, Наташа Костић, Ана Михаиловић и Драган Шипетић.

Пролеће, коначно ..

Датум: 20. Mart 2017 11:39 Категорија: Новости из окружења

Данас почиње пролеће;
               благо онима којима је то важно!

Душко Радовић

Час историје

Датум: 17. Mart 2017 10:38 Категорија: Новости из школе

Сваког 17. марта, по упутству Министарства просвете, обележава се Дан сећања на немиле догађаје који су се догодили 2004. године на Косову и Метохији. Тим поводом, у време првог часа, са школског разгласа је прочитан пригодни текст ученицима свих разреда. Текст су припремили наставник историје и школски педагог.

Одржано такмичење ТИ

Датум: 13. Mart 2017 16:00 Категорија: Новости из школе

Наша школа је у суботу била домаћин Општинског такмичења из Техничког образовања. Четрдесет пријављених такмичара су најпре одмерили своје знање на тесту, а потом су имали и практичне задатке из неколико техничких и моделарских дисциплина. Највише бодова на тесту знања су освојили Војин Милетић из Прилика и Синиша Милановић из Катића, обојица ученици осмог разреда. А на основу укупних резултата у свим дисциплинама највише ученика за следећи, регионални ниво такмичења, имају школа "Милинко Кушић" и наша школа. Младим техничарима желимо успех и у тој (нешто јачој) конкуренцији..