Наш предлог прихваћен у нацрту Закона

Датум: 25. Maj 2017 08:36 Категорија: Новости из окружења

На позив Министарства просвете, у припреми новог Закона о основама система образовања из наше школе је потекао предлог за измену члана који се односи на дисциплинску одговорност запослених. До сада су биле предвиђене заиста драконске новчане казне и за најмањи прекршај, па смо предложили да се уведе поступност у изрицању мера, што је и нацрту закона и прихваћено. Иначе, предлог је у име школе формулисао Драган Шипетић, професор технике (што би злобници рекли - кога сврби, тај се и чеше..)

Још једна награда за ликовно

Датум: 24. Maj 2017 09:40 Категорија: Новости из окружења

Прошле седмице је ликовни рад Ане Стојковић (7/1) награђен у Ужицу, а данас стиже још једна награда за мале уметнике из наше школе, овог пута из Чачка. На Дечјем мајском салону, који сваке године организује Народни музеј, награђен је рад Гордане Јаковљевић (6/2) на тему "Време путовања". Све похвале за вредне ученице, наравно и за наставника ликовне културе Горана Костића.

Повуци - потегни..

Датум: 23. Maj 2017 12:49 Категорија: Новости из окружења

Општинска екипа ивањичких просветара заузела је одлично друго место у спортским надметањима која су одржана протеклог викенда у оквиру синдикалног скупа "Дани уније". Из наше школе, у више дисциплина су учествовали Милош Мрдак, наставник српског језика, и Далибор Милошевић, вероучитељ. Најбољи резултат су имали у надвлачењу конопца.. а на расправи о нацрту новог закона се испоставило да ће вештина "натезања" бити итекако потребна.

Ивањица домаћин синдикалцима

Датум: 18. Maj 2017 09:35 Категорија: Новости из окружења

Данас у 16 сати ће свечано бити отворени "Дани уније" у Ивањици. Сусрети просветних радника Србије су традиционална манифестација чији је циљ окупљање што већег броја наставника ради међусобног упознавања, размене искустава, али и дружење на спортским теренима. У оквиру „Дана Уније“ биће организоване и синдикалне трибине (актуелна тема је нацрт новог Закона за област просвете), књижевно вече, изложба ликовних радова као и друге активности. Сусрети ће трајати три дана а организатор је УСПРС.

Приличка "бајка"

Датум: 17. Maj 2017 20:53 Категорија: Новости из окружења

Основна школа "Сретен Лазаревић" у Приликама данас обележава Дан школе и 144 године успешног рада. Свечаној приредби која је овим поводом, пред бројним гостима и пријатељима, одржана у новој балон-сали, присуствовали су и наставници наше школе. Све честитке "комшијама" за изведену приредбу, праву малу позоришну представу, са преко сто учесника, која је држала пажњу публике свих четрдесет минута. Ученици су били сјајни глумци, у дивним костимима и са одличном музичком пратњом.. Не сумњамо да ће ова представа са израженом едукативном поруком, ауторско дело професорке Верице Костић, доживети још много извођења.
забележио: Д. Шипетић

Одржан крос РТС

Датум: 12. Maj 2017 20:59 Категорија: Новости из школе

Масовни крос РТС-а подржала је и наша школа. Трчало се данас у Катићима, Мочиоцима, Равној Гори... Време је било идеално, пријатно топло без превише сунца, а одзив ђака скоро стопостотан; од 124 ученика учествовало је њих 116, на стазама различите дужине. Проглашени су и победници за сваки разред. Трку је својим учешћем подржао и секретар школе који је, бодрен аплаузом ученика, истрчао половину стазе!

Спортски сусрети на Рзаву

Датум: 12. Maj 2017 10:25 Категорија: Новости из школе

У одељењу Мочиоци јуче су наши гости били ученици и наставници школе из Брекова, из суседне ариљске општине, у оквиру манифестације "Спортски сусрети на Рзаву". Играо се фудбал, уз велику подршку домаћих навијача, али ни то није помогло нашим дечацима да не заврше са пуном мрежом голова... Потом су на терен ступиле и девојчице, које су оставиле нешто бољи утисак... Уследила је пригодна закуска, уз договор за наредно виђење; све у свему, изузетно лепо проведен дан у Мочиоцима.

Почиње "уписна грозница"

Датум: 11. Maj 2017 09:37 Категорија: Новости из окружења

Министарство просвете је расписало  Конкурс за упис ученика у средњу школу за школску 2017/2018 годину. За упис у први разред средње школе  у својству редовног ученика могу да конкуришу сви који су стекли основно образовање, рођени после 31. августа 2000 године. Рангирање кандидата ће се вршити на основу општег успеха у последња три разреда, и на основу резултата остварених на завршном испиту. Од ове године новина је и вредновање успеха на такмичењима. Пријава кандидата је од 29.маја до 09. јуна.
Све информације можете преузети са сајта Министарства кликом на следећи линк

Одељење у Мочиоцима

Датум: 10. Maj 2017 09:36 Категорија: Новости из школе

Недавно је у Дневнику западне Србије, све гледанијој информативној емисији у нашем крају, емитован и прилог из наше школе, тачније из одељења у Мочиоцима. Непосредан повод за долазак телевизијске екипе је почетак градње моста на реци која протиче кроз само школско двориште, на путу према цркви Свете Петке која се гради на узвишењу изнад школе.
Видео запис можете погледати кликом на слику.

Награђен рад наше ученице

Датум: 08. Maj 2017 21:06 Категорија: Новости из школе

На ликовном конкурсу "Мој свет" који организује Уметничка школа из Ужица, у великој конкуренцији ученика седмог и осмог разреда, Ана Стојковић (7/1) је освојила другу награду. Тема овогодишњег конкурса је била "Портрет" а могло се учествовати са цртежом или сликом. Ана се, по савету свог наставника, определила за слику у техници акварела, и еминентни стручни жири је оценио да је само један рад био бољи од њеног. Одабрани радови са овог конкурса могу се видети 20. маја на изложби у оквиру Ноћи музеја у Ужицу. Честитамо Ани и наставнику ликовне културе, Горану Костићу..