Конкурс за најлепшу љубавну песму

Датум: 16. Oktobar 2015 21:18 Категорија: Новости из окружења

Дом Културе у Ивањици и ове године објављује кокурс за најлепшу љубавну песму. Пријаве се примају од 15. октобра до 30. новембра. Могу се послати највише три необјављене песме, у два примерка, потписане шифром. Разрешење шифре треба послати у посебном коверту. Најбољима ће бити додељене награде. Ето прилике да за тренутак оставите своје мобилне телефоне и покушате нешто креативније... Радови се шаљу на адресу: Дом културе, В. Маринковић бб, 32250 Ивањица, са назнаком „за Најлешпу љубавну песму“.

Министар Илић у Катићима

Датум: 23. Septembar 2015 23:26 Категорија: Новости из окружења

Данас је господин Велимир Илић, министар у Влади Србије, на позив директора наше школе, посетио Катиће, Равну Гору и Мочиоце. Поред задржавања у школи (одељење Мочиоци), министар је обишао и градилиште нове цркве Свете Петке, један мост оштећен у поплавама у засеоку Клекова и деоницу пута у Равној Гори. Обећао је помоћ у свим планираним радовима. Илић је нашао време и за разговор са мештанима на пољима кромпира (на имању Милутина Стојковића у Катићима).

Нушићијада - јединствен фестивал у Србији

Датум: 30. Avgust 2015 22:47 Категорија: Новости из окружења

Пријем за 'Ђаке генерације'

Датум: 07. Jul 2015 18:53 Категорија: Новости из окружења

За најбоље ученике завршних разреда из школа Моравичког округа  1. јула је одржана лепа свечаност у концертној сали нове Музичке школе у Чачку. Ученици генерације су добили и вредан поклон - комплет од 25 кованица са ликовима знаменитих Срба који су допринели духовном и културном идентитету Србије, као и књигу о тим личностима. Међу најбољима је и наш једини 'вуковац' и ученик генерације, Теодора Костић. Честитамо!

Похвале за младе песнике

Датум: 10. Jun 2015 10:20 Категорија: Новости из окружења

На конкурсу за најлепшу дечју песму ивањичког Дома културе, ученици наше школе су имали запажен успех. Од преко 150 радова приспелих из свих основних школа, песма "Лепе речи" Милице Краковић је уврштена међу десет најбољих, а већи број остварења наших малих поета објављено је у збирци "Пупољци". Посебне захвалнице су припале издвојеним одељењима Мочиоци и Равна Гора, за велики одзив ученика. Долазак у Дом културе на пригодну свечаност, ученици су искористили и за шетњу парком, заједно са својим наставницама Мирјаном и Маријаном.

Велики успех на Дечјем мајском салону

Датум: 25. Maj 2015 20:38 Категорија: Новости из окружења

Ученици наше школе су остварили изузетан успех на 32. Дечјем мајском салону, који је ове године тематски био посвећен 200-годишњици II Српског устанка. Од преко 300 одабраних ликовних радова ученика из школа Моравичког округа, стручни жири је наградио десет најбољих, а међу њима и два остварења наших ученика! Аутори награђених радова су Милица Курћубић/Теодора Костић и Драган Ђокић/Никола Караклајић. Награђени радови су изложени у галерији Народног музеја у Чачку, а организатор је нашој школи доделио и велику диплому за најуспешнијег учесника салона. Све честитке за младе уметнике и наставника ликовне културе, Горана Костића.

Предлог за час историје

Датум: 13. Maj 2015 09:32 Категорија: Новости из окружења

Поводом 13. маја, традиционаланим Равногорским сабором обележена је 74. годишњица подизања устанка против нацистичког окупатора у Краљевини Југославији за време II светског рата, и 70. годишњица победе над фашизмом. „У пролеће, почетком маја 1941. године, под заставом војске Краљевине Југославије, на Равној Гори је поново засијала искра слободе, под вођством пуковника Драгољуба Михајловића“ поручено је окупљенима у писму принца Александра Карађорђевића. Народни посланик Мирко Чикириз подсећа да је по свим историјским сазнањима први антифашиста у окупираној Европи био управо Драгољуб Дража Михајловић, који је иначе наш земљак (рођен у Ивањици 26. априла 1893. године). Занимљиво је да, за сада, у Србији постоје само два споменика ђенералу Дражи; један je на Равној Гори, a други у Ивањици.

Хуманитарни јавни час

Датум: 11. Maj 2015 22:55 Категорија: Новости из окружења

ПОЗИВ ЗА ЈАВНИ ЧАС

Са сајта Школске управе Чачак

Поход школараца на врх Мучња

Датум: 07. Maj 2015 22:22 Категорија: Новости из окружења

У петак ће више од 200 ученика из ивањичких основних школа извести несвакидашњу акцију - масовни успон на Мучањ. Са врха ове планине (Јеринин град, 1534 метра) моћи ће да уживају у јединственом погледу на велики део Западне Србије, а посетиће и излетиште Савина вода. Услов за све то је, наравно, вишесатно пешачење - дакле, само за одважне и издржљиве! Организатор ове занимљиве акције је ПСД "Голија" из Ивањице, а наша школа је младим планинарима уступила на коришћење своју кухињу са трпезаријом, и велику салу са озвучењем, за окрепљење (војнички пасуљ) и дружење.

Препоручујемо: КOШТАНА

Датум: 17. April 2015 12:42 Категорија: Новости из окружења

Представа "Коштана", након више година, биће изведена у ивањичком Дому културе, у уторак 21. априла. Наступа драмска група и чланице КУД-а "Абрашевић" из Ниша. Коштана је истинско уметничко дело, пуно живота.. Митке је оличење весеља, Хаџи Тома је представник старог деспотског, а Коштана има буран живот.. Ова драма Боре Станковића премијерно је изведена 1900. године и постала је најпопуларнији и највише приказиван српски комад у многим позориштима. Карта се може купити на билетарници Дома културе по цени од 400 динара.

Преузето са сајта Глас Западне Србије, фото: banker.radio.nis