Прегршт медаља из Девића!

Датум: 25. Maj 2017 10:24 Категорија: Новости из окружења

Јуче је одржана, четврта по реду, Олимпијада сеоских школа општине Ивањица. Учествовало је преко 130 ученика из седам школа, а целодневни спортски програм пратило је, на срећу, заиста лепо време. Наши ученици су наступали у више дисциплина и могу се похвалити добрим резултатима: девојчице су освојиле друго место у одбојци и прво у фудбалу, дечаци су били други у фудбалу и трећи у одб0јци, а у појединачним спортовима имамо прво место (и рекорд) у бацању кугле и друго месту у спринту на 60 метара. Честитамо ученицима, и наставници Људмили, која нам је рекла да ћемо се потрудити да и наша школа буде добар домаћин следеће Олимпијаде која се  одржава на Катићима.

Наш предлог прихваћен у нацрту Закона

Датум: 25. Maj 2017 08:36 Категорија: Новости из окружења

На позив Министарства просвете, у припреми новог Закона о основама система образовања из наше школе је потекао предлог за измену члана који се односи на дисциплинску одговорност запослених. До сада су биле предвиђене заиста драконске новчане казне и за најмањи прекршај, па смо предложили да се уведе поступност у изрицању мера, што је и нацрту закона и прихваћено. Иначе, предлог је у име школе формулисао Драган Шипетић, професор технике (што би злобници рекли - кога сврби, тај се и чеше..)

Још једна награда за ликовно

Датум: 24. Maj 2017 09:40 Категорија: Новости из окружења

Прошле седмице је ликовни рад Ане Стојковић (7/1) награђен у Ужицу, а данас стиже још једна награда за мале уметнике из наше школе, овог пута из Чачка. На Дечјем мајском салону, који сваке године организује Народни музеј, награђен је рад Гордане Јаковљевић (6/2) на тему "Време путовања". Све похвале за вредне ученице, наравно и за наставника ликовне културе Горана Костића.

Повуци - потегни..

Датум: 23. Maj 2017 12:49 Категорија: Новости из окружења

Општинска екипа ивањичких просветара заузела је одлично друго место у спортским надметањима која су одржана протеклог викенда у оквиру синдикалног скупа "Дани уније". Из наше школе, у више дисциплина су учествовали Милош Мрдак, наставник српског језика, и Далибор Милошевић, вероучитељ. Најбољи резултат су имали у надвлачењу конопца.. а на расправи о нацрту новог закона се испоставило да ће вештина "натезања" бити итекако потребна.

Ивањица домаћин синдикалцима

Датум: 18. Maj 2017 09:35 Категорија: Новости из окружења

Данас у 16 сати ће свечано бити отворени "Дани уније" у Ивањици. Сусрети просветних радника Србије су традиционална манифестација чији је циљ окупљање што већег броја наставника ради међусобног упознавања, размене искустава, али и дружење на спортским теренима. У оквиру „Дана Уније“ биће организоване и синдикалне трибине (актуелна тема је нацрт новог Закона за област просвете), књижевно вече, изложба ликовних радова као и друге активности. Сусрети ће трајати три дана а организатор је УСПРС.

Приличка "бајка"

Датум: 17. Maj 2017 20:53 Категорија: Новости из окружења

Основна школа "Сретен Лазаревић" у Приликама данас обележава Дан школе и 144 године успешног рада. Свечаној приредби која је овим поводом, пред бројним гостима и пријатељима, одржана у новој балон-сали, присуствовали су и наставници наше школе. Све честитке "комшијама" за изведену приредбу, праву малу позоришну представу, са преко сто учесника, која је држала пажњу публике свих четрдесет минута. Ученици су били сјајни глумци, у дивним костимима и са одличном музичком пратњом.. Не сумњамо да ће ова представа са израженом едукативном поруком, ауторско дело професорке Верице Костић, доживети још много извођења.
забележио: Д. Шипетић

Почиње "уписна грозница"

Датум: 11. Maj 2017 09:37 Категорија: Новости из окружења

Министарство просвете је расписало  Конкурс за упис ученика у средњу школу за школску 2017/2018 годину. За упис у први разред средње школе  у својству редовног ученика могу да конкуришу сви који су стекли основно образовање, рођени после 31. августа 2000 године. Рангирање кандидата ће се вршити на основу општег успеха у последња три разреда, и на основу резултата остварених на завршном испиту. Од ове године новина је и вредновање успеха на такмичењима. Пријава кандидата је од 29.маја до 09. јуна.
Све информације можете преузети са сајта Министарства кликом на следећи линк

Вратила се зима!

Датум: 21. April 2017 10:29 Категорија: Новости из окружења

И поред најаве метеоролога, пролећни снег нас је све изненадио. Већ трећи дан је како су подмучањска села поново под снежним покривачем а температура не прелази нулу (јутрос је било -5). Мештани су већ озбиљно забринути за овогодишњи род воћа, а највише су угрожене малине.. Неколико ученика из удаљенијих села, посебно из Равне Горе, данас нису дошли у школу због снежних наноса. Лоша вест је да смо у овим условима морали отказати учешће наше екипе на Општинском такмичењу "Шта знаш о саобраћају" које је за већину ученика омиљено такмичење.

Пролеће, коначно ..

Датум: 20. Mart 2017 11:39 Категорија: Новости из окружења

Данас почиње пролеће;
               благо онима којима је то важно!

Душко Радовић

Конкурс за Војну гимназију

Датум: 22. Februar 2017 10:43 Категорија: Новости из окружења

Министарство одбране Републике Србије објављује конкурс за упис у Војну гимназију (100 кандидата) и Средњу стручну војну школу ( 20 уче­ни­ка за смер Рат­но ва­зду­хо­плов­ство и про­тив­ва­зду­хо­плов­на од­бра­на, и 30 уче­ни­ка за смер Је­ди­ни­це за елек­тр­он­ска деј­ства).
Конкурс је отворен до краја марта а могу се пријавити и дечаци и девојчице.
Детаљније информације можете видети на сајту
Војне гимназије