Општинско такмичење из хемије

Датум: 06. Mart 2019 15:18 Категорија: Новости из окружења

У недељу 3. марта 2019. годинe у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из хемије за ученике седмог и осмог разреда. Александра Милинковић из Катића, једина је ученица осмог разреда из општине која се пласирала на Окружно такмичење. Честитамо  Александри Милинковић и наставници Ивани Ивановић.

Резултате свих такмичара можете погледати овде.

Општинско такмичење из математике

Датум: 06. Mart 2019 15:09 Категорија: Новости из окружења

У суботу, 2. марта 2019. године у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Aлђела Стојковић ученица шестог  разреда освојила је друго место и пласирала се на Окружно такмичење.
Честитамо Анђели Стојковић и наставници Милкици Марковић.

Резултате такмичења можете погледати  oвде.

Конкурс за упис у средње школе

Датум: 16. Maj 2018 11:32 Категорија: Новости из окружења

Све објављене документе Министарства просвете који се односе на предстојећи упис у средње школе можете погледати (преузети, штампати..) на следећим линковима:
Одлука министра о упису у средње школе за 2017/18
Текстуални део Конкурса
Табеларни део Конкурса
Табеларни део за Моравички округ

Овде такође можете преузети и календар свих активности око завршног испита и уписа, важно за ученике осмог разреда, али и за њихове одељенске старешине и родитеље. Срећно!

Крос РТС

Датум: 11. Maj 2018 09:18 Категорија: Новости из окружења

Данас ће по двадесет осми пут бити одржан Крос РТС, најмасовнија манифестација ове врсте у Европи. Истовремено ће трчати више од двеста хиљада ученика и предшколаца широм Србије. Тачно у 10 сати, знак за почетак кроса означиће лично министар просвете, преко таласа радио Београда и РТС. И наши ученици са нестрпљењем очекују старт!

На Катићима вода привремено неисправна за пиће!

Датум: 27. April 2018 10:27 Категорија: Новости из окружења

Републички саниторни инспектор донео је решење о забрани коришћења воде, која се користи за пиће и санитарно хигијенске потребе сеоских водовода Катићи и Кушићи због санитарних и техничких недостатака, саопштено је на сајту општине Ивањица. У најкраћем могућем року Општина Ивањица ће, у сарадњи са Заводом за јавно здравље Чачак, преузети све што је у њеним могућностима да отклони санитарно хигијенске и техничке недостатке, о чему ће грађани бити редовно обавештавани.

Одржао час министрима!

Датум: 26. April 2018 10:21 Категорија: Новости из окружења

Јуче је у Београду одржано још једно у низу протестних окупљања наставника, у организацији Уније синдиката просветних радника Србије. Овог пута повод за протест је предлог Закона о платним разредима, којим се озбиљно угрожава ионако незадовољавајући материјални положај наставника, друштвени статус просветара, па и достојанство професије. Имали смо посебну част да се пред неколико хиљада присутних испред зграде Владе, у име свих наставника Србије, скупу обрати наставник наше школе Милош Мрдак, професор српског језика и књижевности. Његов надахнути говор је испраћен бројним аплаузима и одобравањем учесника.. Снимак говора можете погледати на следећем линку

Пролеће ипак стиже!

Датум: 20. Mart 2018 13:44 Категорија: Новости из окружења

Ако мислите да пролеће почиње 21. марта, као што се учи у школи, онда сте у заблуди већ 10 година! На северној Земљиној полулопти пролеће почиње  већ данас, 20. марта, у 17 сати и 15 минута. За то је „крив“ календар који користимо а који каже да је свака четврта година преступна; али, исто тако каже и да свака последња година у веку није преступна осим ако није дељива са бројем 400. Тако је добијен један „непланирани дан више“ па је последица тога била да се, од 2008. године, почетак пролећа са 21. марта „пресели“ на 20. март.
Последњег викенда у месецу (24/25. март) почеће и летње рачунање времена. И најважније - за десет дана почиње пролећни распуст!
пренето са портала: danubeogradu.rs

Данас је Осми март

Датум: 08. Mart 2018 10:42 Категорија: Новости из окружења

Драгим колегиницама..

Дан заљубљених

Датум: 14. Februar 2018 12:19 Категорија: Новости из окружења

У среду смо се први пут срели,
а до тада се нисмо знали.
У петак смо се заволели.
У понедељак посвађали.
Опет је среда. Сад свима кажем
док лутам улицама сам:
не, није она лепша ни дража
од других девојчица које знам.
                                                               Па кад је сретнем – очи кријем.
                                                               Звиждућем. Гледам у нешто друго.
                                                               И мислим: збиља, свеједно ми је…
                                                               Ал окрећем се дуго… дуго…                    Мика Антић

Небојша Глоговац

Датум: 13. Februar 2018 16:13 Категорија: Новости из окружења

“По томе где и коме иде новац, лако можете закључити у каквом друштву живимо, за које се вредности залажемо, шта се цени.. А цене се фолкерке! Оне напуне коју год хоће халу и узму лову! Вероватно ту има и неке додатне активности, али боже мој! Ово је свет силиконских певаљки. У њему је Дара Бубамара закон, а не ја..” рекао је бесмртни глумац.