ОДЛУКА О ПРОГЛАШЕЊУ ВАНРЕДНОГ СТАЊА НА ЦЕЛОЈ ТЕРИТОРИЈИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Датум: 16. Mart 2020 12:23 Категорија: Новости из окружења

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој тeриторији Републике Србије, која је ступила на снагу  15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.
У току дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину.
Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.

ОБАВЕЗУЈУЋА ПРЕПОРУКА МИНИСТАРСТВА

Датум: 12. Mart 2020 12:11 Категорија: Новости из окружења

Министарство просвете је упутило обавезујућу препоруку свим основним и средњим школама у Републици Србији, у циљу превенције ширења евентуалне инфекције. Министарство је  подсетило школе да се придржавају мера у складу са здравственим препорукама, а на терену су просветна и  санитарна инспекција које надзиру школе у вези са применом мера хигијене.

У наставку текста су наведене мере које је потребно предузети у школама:

ПРОДУЖЕН ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 12. Februar 2020 17:37 Категорија: Новости из окружења

У циљу превенције ширења грипа у популацији деце и младих, а имајући у виду актуелне епидемиолошке податке надлежних органа, тела и служби, Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се продужи зимски распуст у основним и средњим школама у Републици Србији. Распуст ће бити продужен до петка 21. фебруара 2020. године, а први наставни дан је понедељак 24. фебруар 2020. године.

ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 04. Februar 2020 13:05 Категорија: Новости из окружења

Школским календаром 31. јануара 2020. се завршило прво полугодиште и почео зимски распуст. Настава ће у другом полугодишту почети у уторак 18. фебруара 2020. Док настава не започне, искористите распуст да уживате, да се играте, али, не заборавите и да прочитате бар једну књигу.

Општинско такмичење из хемије

Датум: 06. Mart 2019 15:18 Категорија: Новости из окружења

У недељу 3. марта 2019. годинe у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из хемије за ученике седмог и осмог разреда. Александра Милинковић из Катића, једина је ученица осмог разреда из општине која се пласирала на Окружно такмичење. Честитамо  Александри Милинковић и наставници Ивани Ивановић.

Резултате свих такмичара можете погледати овде.

Општинско такмичење из математике

Датум: 06. Mart 2019 15:09 Категорија: Новости из окружења

У суботу, 2. марта 2019. године у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Aлђела Стојковић ученица шестог  разреда освојила је друго место и пласирала се на Окружно такмичење.
Честитамо Анђели Стојковић и наставници Милкици Марковић.

Резултате такмичења можете погледати  oвде.

Конкурс за упис у средње школе

Датум: 16. Maj 2018 11:32 Категорија: Новости из окружења

Све објављене документе Министарства просвете који се односе на предстојећи упис у средње школе можете погледати (преузети, штампати..) на следећим линковима:
Одлука министра о упису у средње школе за 2017/18
Текстуални део Конкурса
Табеларни део Конкурса
Табеларни део за Моравички округ

Овде такође можете преузети и календар свих активности око завршног испита и уписа, важно за ученике осмог разреда, али и за њихове одељенске старешине и родитеље. Срећно!

Крос РТС

Датум: 11. Maj 2018 09:18 Категорија: Новости из окружења

Данас ће по двадесет осми пут бити одржан Крос РТС, најмасовнија манифестација ове врсте у Европи. Истовремено ће трчати више од двеста хиљада ученика и предшколаца широм Србије. Тачно у 10 сати, знак за почетак кроса означиће лично министар просвете, преко таласа радио Београда и РТС. И наши ученици са нестрпљењем очекују старт!

На Катићима вода привремено неисправна за пиће!

Датум: 27. April 2018 10:27 Категорија: Новости из окружења

Републички саниторни инспектор донео је решење о забрани коришћења воде, која се користи за пиће и санитарно хигијенске потребе сеоских водовода Катићи и Кушићи због санитарних и техничких недостатака, саопштено је на сајту општине Ивањица. У најкраћем могућем року Општина Ивањица ће, у сарадњи са Заводом за јавно здравље Чачак, преузети све што је у њеним могућностима да отклони санитарно хигијенске и техничке недостатке, о чему ће грађани бити редовно обавештавани.

Одржао час министрима!

Датум: 26. April 2018 10:21 Категорија: Новости из окружења

Јуче је у Београду одржано још једно у низу протестних окупљања наставника, у организацији Уније синдиката просветних радника Србије. Овог пута повод за протест је предлог Закона о платним разредима, којим се озбиљно угрожава ионако незадовољавајући материјални положај наставника, друштвени статус просветара, па и достојанство професије. Имали смо посебну част да се пред неколико хиљада присутних испред зграде Владе, у име свих наставника Србије, скупу обрати наставник наше школе Милош Мрдак, професор српског језика и књижевности. Његов надахнути говор је испраћен бројним аплаузима и одобравањем учесника.. Снимак говора можете погледати на следећем линку