XIV ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

Датум: 20. Decembar 2020 12:43 Категорија: Новости из окружења

Годинама уназад, наши ученици и наставници имали су привилегију да из првих редова уживају у чарима Фестивала науке. Овогодишњи, 14. фестивал науке, одржава се од 17. до 20. децембра. У складу са тренутном ситуацијом, највећа научна европска авантура одржаће се на онлајн платформи festivalnauke.rs.

ДАН ОКОНЧАЊА ВЕЛИКОГ РАТА

Датум: 11. Novembar 2020 19:14 Категорија: Новости из окружења

Данашњи дан није обичан почетак јесењег ђачког распуста. Данас је важан датум државног и школског календара. У Србији, и свету, обележава се Дан примирја, сећање на 11. новембар 1918. године, дан када је завршен Први светски рат. Овај датум се обележава у знак захвалности и помен жртвама до тада највећег светског сукоба. Изузетан је допринос тада малене Србије и српске војске у његовом укупном току и коначници.
      А однос нашег народа према ратним страдањима можда најбоље показује Споменик четири вере, јединствен у свету, посвећен ратницима свих зараћених страна који су сахрањени на једном месту. То је споменик против рата, споменик који треба да помири људе који су били крвни непријатељи без икакавог важног разлога, а подигле су га жене Чачка.
     Нажалост, само две деценије касније показало се да је људски ум (зачудо -  уз већинску подршку сународника) у стању да произведе још већи и страшнији рат!
                                                                                                                                                                    текст: Д.Шипетић

ОДЛУКА О ПРОГЛАШЕЊУ ВАНРЕДНОГ СТАЊА НА ЦЕЛОЈ ТЕРИТОРИЈИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Датум: 16. Mart 2020 12:23 Категорија: Новости из окружења

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој тeриторији Републике Србије, која је ступила на снагу  15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.
У току дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину.
Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.

ОБАВЕЗУЈУЋА ПРЕПОРУКА МИНИСТАРСТВА

Датум: 12. Mart 2020 12:11 Категорија: Новости из окружења

Министарство просвете је упутило обавезујућу препоруку свим основним и средњим школама у Републици Србији, у циљу превенције ширења евентуалне инфекције. Министарство је  подсетило школе да се придржавају мера у складу са здравственим препорукама, а на терену су просветна и  санитарна инспекција које надзиру школе у вези са применом мера хигијене.

У наставку текста су наведене мере које је потребно предузети у школама:

ПРОДУЖЕН ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 12. Februar 2020 17:37 Категорија: Новости из окружења

У циљу превенције ширења грипа у популацији деце и младих, а имајући у виду актуелне епидемиолошке податке надлежних органа, тела и служби, Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се продужи зимски распуст у основним и средњим школама у Републици Србији. Распуст ће бити продужен до петка 21. фебруара 2020. године, а први наставни дан је понедељак 24. фебруар 2020. године.

ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 04. Februar 2020 13:05 Категорија: Новости из окружења

Школским календаром 31. јануара 2020. се завршило прво полугодиште и почео зимски распуст. Настава ће у другом полугодишту почети у уторак 18. фебруара 2020. Док настава не започне, искористите распуст да уживате, да се играте, али, не заборавите и да прочитате бар једну књигу.

Општинско такмичење из хемије

Датум: 06. Mart 2019 15:18 Категорија: Новости из окружења

У недељу 3. марта 2019. годинe у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из хемије за ученике седмог и осмог разреда. Александра Милинковић из Катића, једина је ученица осмог разреда из општине која се пласирала на Окружно такмичење. Честитамо  Александри Милинковић и наставници Ивани Ивановић.

Резултате свих такмичара можете погледати овде.

Општинско такмичење из математике

Датум: 06. Mart 2019 15:09 Категорија: Новости из окружења

У суботу, 2. марта 2019. године у ОШ,,Кирило Савић" у Ивањици одржано је Општинско такмичење из математике за ученике од трећег до осмог разреда. Aлђела Стојковић ученица шестог  разреда освојила је друго место и пласирала се на Окружно такмичење.
Честитамо Анђели Стојковић и наставници Милкици Марковић.

Резултате такмичења можете погледати  oвде.

Конкурс за упис у средње школе

Датум: 16. Maj 2018 11:32 Категорија: Новости из окружења

Све објављене документе Министарства просвете који се односе на предстојећи упис у средње школе можете погледати (преузети, штампати..) на следећим линковима:
Одлука министра о упису у средње школе за 2017/18
Текстуални део Конкурса
Табеларни део Конкурса
Табеларни део за Моравички округ

Овде такође можете преузети и календар свих активности око завршног испита и уписа, важно за ученике осмог разреда, али и за њихове одељенске старешине и родитеље. Срећно!

Крос РТС

Датум: 11. Maj 2018 09:18 Категорија: Новости из окружења

Данас ће по двадесет осми пут бити одржан Крос РТС, најмасовнија манифестација ове врсте у Европи. Истовремено ће трчати више од двеста хиљада ученика и предшколаца широм Србије. Тачно у 10 сати, знак за почетак кроса означиће лично министар просвете, преко таласа радио Београда и РТС. И наши ученици са нестрпљењем очекују старт!