Школски електронски часопис

Датум: 14. Jul 2019 20:16 Категорија: Новости из школе

ЗАВРШНИ ИСПИТ-НАША ШКОЛА ДРУГА У РЕГИОНУ

Датум: 10. Jul 2019 16:29 Категорија: Новости из школе

Ученици наше школе постигли су одличне резултате на завршном испиту. На тесту из српског језика ученици су освојили просечно 13,5 бодова. Из математике просечан број бодова био је 14,37 што је најбољи резултат у региону. На комбинованом тесту наши ученици су освојили просечно 13,36 бодова.
У укупном пласману наша школа је друга у региону!

Честитамо нашим ђацима!

ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ ШКОЛСКЕ 2018/2019. ГОДИНЕ

Датум: 10. Jul 2019 16:16 Категорија: Новости из школе

Традиционално свеке године у нашој школи бирамо Ђака генерације. На предлоге одељењских старешина, а захваљујући раду школске комисије ове године титулу Ђака генерације понела је Александра Милинковић, ученица  VIII1 у Катићима.
Александра Милинковић је веома савесна, одговорна, самостална, добар друг, скромна, особа у чијем речнику не постоје речи не знам, не могу. Увек тиха и сталожена, ненаметљива али упечатљива, вредна и сигурна у то што ради. Показала изузетан успех у савладавању школског градива и заслужила Вукову диплому као и четири посебне дипломе: из географије, математике, хемије и биологије. Освојила је чак 20 диплома на такмичењима од петог до осмог разреда. Уписаће Гимназију у Ивањици, општи смер.
Александри желимо пуно успеха у даљем школовању!
Поносни смо што је била наш ђак!

Олимпијада сеоских школа

Датум: 17. Jun 2019 17:53 Категорија: Новости из школе

У петак 7. јуна одржана је Олимпијада сеоских школа у Братљеву на којој су учествовали ученици из седам школа. Наша школа оставрила је одличне резултате. У појединачним дисциплинама Бојана Ђокић освојила је III место у трчању на 50 метара, Гоца Јаковљевић III место у бацању кугле, Сандра Милановић III место у категорији скок у даљ за девојчице и Стефан Драшковић III место у категорији скок у даљ за дечаке. Екипно, ученици наше школе освојили су III место и у женском , и у мушком фудбалу, као и III место у атлетици.

Честитамо свим награђеним ученицима и наставници Људмили Поповић на постигнутим резултатима!

Треће место на квизу знања о Црвеном крсту

Датум: 22. Maj 2019 08:43 Категорија: Новости из школе

У уторак, 14.маја, у сали Скупштине општине Ивањица одржан традиционални Квиз знања о Црвеном крсту. Ово је општинско такмичење за ученике петог разреда основних школа ивањичке општине, у организацији Црвеног крста Ивањице. Нашу школу представљале су две екипе ученика петог разреда из Катића и Мочиоца. Екипа из Катића освојила је треће место.
Ученици су имали прилике да са својим вршњацима одмере знање о историјату и развоју међународног покрета Црвеног крста, његовим основним принципима и програмима, значају и мисији коју покрет има, како кроз историју, тако и у савременом добу. Све то су савладали уз помоћ педагога, Верице Бешевић и Драгане Караклајић.

Награде на конкурсу Црвеног крста „Крв живот значи“

Датум: 21. Maj 2019 13:14 Категорија: Новости из школе

У оквиру обележавања Недеље Црвеног крста, Црвени крст Ивањице организовао је низ активности  у циљу је промоције добровољног, анонимног и неплаћеног давалаштва крви. Расписан је наградни  кокурс „Крв живот значи“ на коме су учествовали ученици основних и средњих школа , а категорије радова су литерарна, ликовна и видео форма.
Ученици наше школе, Јована Краковић, Јована Јаковљевић, Милена Димитријевић, Мирослав Пантелић, Марко Ћојбашић и Марко Радојичић, награђени су у категорији ликовних радова.

Честитамо свим награђеним ученицима и наставнику Горану Костићу!

Окружно такмичење из биологије

Датум: 17. April 2019 16:37 Категорија: Новости из школе

У недељу, 14. априла 2019. године, у ОШ „Филип Филиповић“ у Чачку, одржано је Окружно такмичење из биологије. На овом такмичењу Јана Димитријевић, ученица осмог разреда, освојила је треће место.

Честитамо Јани Димитријевић и наставници Весни Ћурчић на великом успеху!

Окружно такмичење из географије

Датум: 17. April 2019 16:35 Категорија: Новости из школе

У недељу, 14. априла 2019. године, у ОШ „Котража“ одржано је Окружно такмичење из географије. На овом такмичењу две ученице  наше школе, Александра Милинковић, осми разред из Катића и Невена Оцокољић, седми разред из Мочиоца освојиле су друго место.

Честитамо Александри, Невени и наставницима Стојанки Трифуновић и  Богољубу Делићу на овом великом успеху!

ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 09. April 2019 12:19 Категорија: Новости из школе

У суботу, 06. априла 2019. године, на окружном такмичењу из технике и технологије, одржаном у ОШ ,,Десанка Максимовић'' у Горњем Милановцу, ученица шестог разреда, Јована Краковић из Мочиоца, освојила је друго место у такмичењу модела - авио моделарство и пласирала се на републичко такмичење.

Честитамо Јовани Краковић и предметном наставнику Драгану Шипетић.

Окружно такмичење из хемије

Датум: 01. April 2019 13:13 Категорија: Новости из школе

У суботу 30. марта 2019. године у ОШ „Драгиша Мишовић“ у Чачку одржано је окружно такмичење из хемије. На такмичењу је учествовала ученица осмог разреда Александра Милинковић из Катића, која је освојила прво место.

Честитамо Александри и наставници Ивани Ивановић на овом великом успеху!