Долазак амбасадора Републике Пољске

Датум: 25. Novembar 2014 21:43 Категорија: Новости из школе

Хуманост на делу

Датум: 13. Novembar 2014 17:29 Категорија: Новости из школе

Данас је у одељењу Мочиоци успешно спроведена акција добровољног давања крви. Најдрагоценију течност су дали наставници и радници школе, са Катића и из Мочиоца, али и један број родитеља ученика. Међу првима су, наравно, били директор школе, председник Школског одбора и председник Синдиката, као и месни свештеник и представник Месне заједнице... Леп пример за ученике који су са занимањем пропратили овај догађај, и обећали да ће се свакако угледати на своје професоре, када буду стекли право да дају крв. Акцију су заједнички организовали школа, Месна заједница и Црквена општина Брезова.

Дружење са пилотима

Датум: 05. Novembar 2014 22:01 Категорија: Новости из школе

Данас су ученици осмог разреда одељења Мочиоци посетили школу на Кушићима, где су имали јединствену прилику да посматрају слетање хеликоптера "Газела-Хо45'",  друже се са посадом ове атрактивне летелице, и да од њих чују како су постали пилоти Војске Србије. Припадници 890. мхе ПЕГАЗИ, млади пилот потпоручник Мудри Иван и командант ескадриле потпуковник Зечевић Мирослав су посебно нагласили да само одлични ученици, примерног владања, могу постати питомци војне ваздухопловне гимназије. На многобројна питања радозналих ученика одговарао је и авиомеханичар, заставник Марковић Слађан, од којег смо сазнали да овај модел хеликоптера има тежину 980кг, а носи још и 590кг горива (керозина) којим се погони снажни пропулзивни мотор од око 900КС, а укупна полетна носивост му је две тоне... Хеликоптер је опште намене, без наоружања, и често се користи за помоћ грађанству у ванредним ситуацијама. Наравно, и за обуку будућих пилота.

Обележена Дечја недеља

Датум: 15. Oktobar 2014 11:30 Категорија: Новости из школе

Дечја недеља

Датум: 03. Oktobar 2014 09:24 Категорија: Новости из школе

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ
    'Свако дете срећна лица чува једна породица'

Понедељак: Мали уметници
     Уторак: Излет у ИО Равна Гора
     Среда: Изложба ликовних и литерарних радова
     Четвртак: Маскенбал
     Петак: Спортски сусрети

И овог лета - значајна инвестиција

Датум: 04. Septembar 2014 08:19 Категорија: Новости из школе

Последњи наставни дан - радно!

Датум: 13. Jun 2014 12:06 Категорија: Новости из школе

Екскурзије...