.

Датум: 06. Jul 2020 21:17 Категорија: Новости из школе

Драги наши ђаци,

Срећан вам завршетак још једне школске године! Иако је протекли период био изузетно тежак, надамо се да је све то за нама. Жељно вас ишчекујемо у школским клупама од септембра, а, до тада: Играјте се, веселите и уживајте у сваком новом дану!

Ваши наставници

Школски електронски часопис

Датум: 03. Jul 2020 20:08 Категорија: Новости из школе

ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ ШКОЛСКЕ 2019/2020. ГОДИНЕ

Датум: 01. Jul 2020 10:28 Категорија: Новости из школе

Наставничко веће ОШ „Мићо Матовић“ за ученика генерације прогласило је Невену Оцокољић, ученицу VIII2 у Мочиоцима.
     Невена је веома савесна, самостална, стрпљива и скромна. Не познаје изразе попут „не знам“, „не могу“ и „не умем“, већ пажљиво и одговорно приступа сваком проблему. Сталожена је, умерена и уздржана када то ситуација од ње захтева, а истовремено разборита и сигурна у то што ради. Сјајан је реторичар, способан да кроз неколико речи истакне своју правичност, пажљивост и добро васпитање. Показала је изузетан успех у савладавању школског градива и заслужила Вукову диплому као и посебне дипломе из географије и биологије. Освојила је четири дипломе на такмичењима од петог до осмог разреда. Уписаће Гимназију у Чачку, друштвено-језички смер.
     Невени желимо пуно успеха у даљем школовању! Поносни смо што је била наш ђак!

ЕЛЕКТРОНСКО ЗАКАЗИВАЊЕ ЗА УПИС И ТЕСТИРАЊЕ ПРВАКА

Датум: 20. Maj 2020 14:30 Категорија: Новости из школе

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Kанцеларија за информационе технологије и електронску управу припремили су нове процедуре уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину.
     Kако би упис деце у први разред основне школе био поједностављен на порталу е-Управа, од 28. маја 2020. године биће омогућена услуга е-Заказивање термина за упис и тестирање будућих ученика првог разреда,  која ће омогућити родитељима и старатељима да једним одласком у школу заврше све у вези уписа и тестирања деце.
     Услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање биће доступна  до 10. 07. 2020. године. Преко апликације е-Упис извршиће се упис ученика у школу, као и повлачење неопходних докумената (из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта и из ИЗИС-а о обављеном лекарском прегледу).

.

Датум: 18. April 2020 22:57 Категорија: Новости из школе

+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

ПОЧЕО ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ

Датум: 17. April 2020 15:55 Категорија: Новости из школе

Данас, 17. априла 2020. године, почео је пролећни распуст за ученике основних и средњих школа на територији Републике Србије. Пролећни распуст ће трајати четири дана, и то у периоду од 17. априла 2020. године до 20. априла 2020. године. Први радни дан након пролећног распуста је уторак, 21. април 2020. године.
      Наставак наставе на даљину планиран је од 21. априла, док ће у периоду од 17. априла до 20. априла 2020. године бити емитовани пригодни едукативни садржаји у вези са предстојећим празником и садржаји који су у функцији квалитетног коришћења слободног времена.

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД ОШ "МИћО МАТОВИћ" КАТИћИ У ШКОЛСКОЈ 2020/21.

Датум: 01. April 2020 13:44 Категорија: Новости из школе

У први разред школске 2020/21. године уписују се деца рођена у периоду од 1. марта 2013. до 1. марта 2014. године.
Поштовани родитељи и други законски заступници, обавештавамо вас да ће исказивање интересовања за упис у први разред наше школе почети од данас, 1.4.2020. године.
Проглашењем ванредног стања због пандемије вируса корона исказивање интересовања и вашег опредељења да упишете дете у нашу школу вршиће се електронским путем.
Потребно је да родитељи/старатељи доставе следеће податке:

ПРИЈАВЉИВАЊЕ УЧЕНИКА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНИХ ИСПИТА

Датум: 01. April 2020 13:39 Категорија: Новости из школе

Поштовани родитељи и ученици осмих разреда, обавештавамо вас да се електронским путем, тачније, путем web пријаве која се налази на овој адреси: https://prijavazaprijemni2020.mpn.gov.rs пријављујете за полагање пријемних испита за упис у одељења за надарене ученике. Ово се односи на ученике који су заинтересовани да упишу математичку гимназију, филолошку гимназију и информатику и рачунарство.
Пријављивање почиње 31. марта и траје до уторка 7. априла 2020.
Уколико желите да упишете неку од наведених средњих школа потребно је да се пријавите овим путем јер МПНТР планира реализацију ОНЛАЈН пријемног испита. О датуму и другим важним информацијама бићете обавештени путем званичних страница наше школе.

РАСПОРЕД ЕМИТОВАЊА ОБРАЗОВНИХ САДРЖАЈА

Датум: 16. Mart 2020 19:11 Категорија: Новости из школе

Поштовани ученици, од сутра почиње настава на даљину. Настава ће се одвијати преко РТС-а 3, према распореду по разредима.  Распоред је на сајту https://www.rasporednastave.gov.rs/
Ученици, пратите предавања, вежбајте у својим књигама, радите домаћи, а имаћете и провере. Предметни наставници ће се укључивати и давати додатне информације. Желимо вам успешан рад, а, пре свега, добро здравље. Срећно!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 16. Mart 2020 19:06 Категорија: Новости из школе

У недељу, 15. марта 2020. годинe, у ОШ „Вучић Величковић“ у Ивањици, одржано је Општинско такмичење из биологије. Ученица седмог разреда Јована Краковић из Мочиоца освојила је треће место и пласирала се на Окружно такмичење из овог предмета. Иако се нису пласирале на окружно такмичење, ученице Анђела Стојковић и Милица Симеуновић освојиле су трећу награду.
Честитамо ученицама и наставници биологије Весни Ћурчић!