ПУПОЉЦИ

Датум: 03. Maj 2023 11:29 Категорија: Новости из школе

У Плавој сали Дома културе уручене су награде победницима четрнаестог конкурса за најлепшу дечју песму. Марија Драшковић, ученица седмог разреда, осовјила је другу награду у категорији ученика од петог о осмог разреда за песму "Заборав", а Рада Томић, ученица шестог разреда, у истој категорији трећу награду за песму "Мој родни крај".
       Поред награђених, у овогодишњем зборнику "Пупољци" објављене су 44 песме које је селектор конкурса Урош Ћурчић изабрао као најуспешније, од којих 15 песама наших ученика (Хелена Марковић "Моје село" и "Деца"; Ивана Оцокољић "Пут је дуг" и "Шта је то љубав"; Данијела Стефановић "Горе на висини"; Софија Мунитлак "Ђачке игре"; Мила Томић "Пролеће"; Анђела Несторовић "Пријатељство"; Давид Драшковић "Храброст"; Радован Матовић "Пријатељ"; Катарина Јаковљевић "Ђачко доба"; Мартина Матијевић "Село", Марија Драшковић "Стазама завичаја" и "Заборав"; Рада Томић "Мој родни крај".)
        На овогодишњи, 14. по реду Конкурс за најлепшу дечју песму стигло је 132 песме, од којих 24 песме ученика наше школе.
        Честитамо ученицима и њиховим менторима - учитељима Наташи Костић, Биљани Рабреновић, Ани Мијаиловић, Звонку Свичевићу и наставницима српског језика Марији Вуковић Ђедовић и Милошу Мрдаку.