ПРИЧЕ О НЕОБИЧНОМ

Датум: 03. Oktobar 2022 10:41 Категорија: Новости из школе

У петак, 23. септембра, нашу школу је посетио Бошко Ломовић, новинар и књижевник који је до сада објавио преко 20 књижевних дела - песама за децу и одрасле, романа, приповедака и радио-драма. Добитник је чак 160 награда у Србији и земљама бивше Југославије за поезију, прозу и репортаже. Објављиван и превођен на словачки, јерменски, румунски, бугарски, македонски, турску, енглески и мађарски језик. Овом приликом је малишане, који су га пажљиво слушали, увео у необичан свет своје поезије и прозе за најмлађе, открио им неке од тајни стварања и подстакао их да и сами доживе речи као маштовите играчке, незаменљив начин самоизражавања и разумевања велике непознанице зване живот. Школска библиотека је сада погатија за три књиге поезије и прозе коју је овај занимљиви стваралац поклонио, а дечја радознала и отворена срца за незаборавне тренутке дружења са једним савременим књижевником.