МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Датум: 03. Mart 2020 12:59 Категорија: Новости из школе

Протекле седмице у нашој школи обележен је Дан матерњег језика. Ученици и наставници су на веома креативан начин истакли важност овог дана. На часовима српског језика читане су омиљене песме и прозни одломци домаћих писаца, док су неке обрађене песме и отпеване. Радост читања показали су ученици млађих разреда који су испред наше мале библиотеке размењивали прочитане књиге. Како се током читања обимнијих дела увек јави проблем означавања прочитаног, наставница српског језика, Марина Цветковић, дошла је на идеју да заједно са ђацима направи обележиваче који ће њима олакшати читање. Ученици старијих разреда су уз помоћ наставника ликовне културе, Горана Костића, правили обележиваче од картона, вунице, конца, и украшавали их цртежима и прикладним цитатима. Најбољи радови изложени су у холу школе.