Светски дан бака

Датум: 01. April 2019 11:41 Категорија: Новости из школе

У четвртак, 28. марта 2019. године, ученици млађих разреда ИО Мочиоци обележили су Светски дан бака, који је први пут прослављен седамдесетих година у САД. Уз помоћ својих наставника, Ане Мијаиловић и Звонка Свичевића, ученици су направили поклоне за баке - посебне особе које своју љубав несебично пружају, и без којих је срећно детињство незамисливо. Тој посебној вези између бака и унука доприносе оне својим понашањем и топлином. Нико не може да се одушеви првој речи, првом цртежу, првој изрецитованој песмици као бака. Можда нам је симпатично што нису схватиле како функционишу мобилни телефони и Интернет, можда понављају исте приче које знамо већ напамет и уз осмех их слушамо изнова, али те дивне жене имају моћ да се осећамо вољено и безбедно. Оне просто безусловно воле, верују, подржавају и саветују своје унуке.
Ако имате ту срећу да вам је бака жива, не заборавите да је загрлите и пољубите и то чините сваки дан. И будите љубазни према старим особама јер и онe су нечије баке и деке!