Светски дан поезије

Датум: 25. Mart 2019 12:48 Категорија: Новости из школе

У четвртак, 21. марта 2019. године, ученици ИО Мочиоци обележили су Светски дан поезије, који је установио UNESCO 1999. године. Сврха обележавања овог дана је промоција читања и писања поезије. Ученици, уз помоћ наставнице српског језика, у скромној школској библиотеци бирали су песме које су читали другарима у холу школе. Имали смо прилику да чујемо стихове Мике Антића, Десанке Максимовић, Мире Алечковић, Јована Дучића, Р. Киплинга, Пушкина. Ученици млађих разреда рецитовали су стихове песама које су обрађивали на часовима српског језика. Сви су се потрудили да одабрану песму изнесу на свој начин, што је публика наградила аплаузом. И наши млади песници су својим стиховима дали допринос обележавању овог дана.