Мала матура

Датум: 08. Avgust 2018 18:02 Категорија: Новости из школе

Мали матуранти наше школе 24. јуна у просторијама ОШ „Мићо Матовић“ на Катићима прославили су другарско вече и крај основног образовања. Свечаној додели сведочанстава, диплома и награда, а потом неформалном и забавном делу вечери, присуствовали су њихови родитељи, наставници и другари, који су се окупили да им дају подршку и пожеле пуно успеха у даљем животу и школовању. Емотивим и свечаним говором ученици су се захвалили присутнима. Присетили се незаборавних тренутака из ђачког живота по којима ће памтити основну школу, а који ће им помоћи да године које долазе, пуне радозналости, неизвесности, страха, храбрости и борбе, буду лакше. Циљ им је да постану достојни носиоци свега онога чему су их родитељи и наставници, у кући и учионици, знањем и љубављу научили. Захвалили су се родитељима на безусловној љубави и подршци, критикама и саветима; својим учитељима и наставницима, за сваку лекцију, сваки оправдани и неоправдани несташлук, добру и лошу оцену; разредним стрешинама који су их научили да буду добри и часни људи, смели и искрени борци за идеале, одговорни за своје изборе и поступке; другарима са којима су удруженим снагама били творци још једне дивне приче школе и са којима ће и у будућим данима чинити велику породицу, која пружа потпору, ослонац, уточиште, ма где их одвео пут. Са тугом, сетом и срећом завршили су једну причу и преселили је, не у заборав, него у успомене.