Окружном такмичење из хемије

Датум: 23. April 2018 16:34 Категорија: Новости из школе

Велики успех на окружном такмичењу из хемије одржаном 22. априла у ОШ „Драгиша Мишовић“ у Чачку остварила је Александра Милинковић, ученица седмог разреда из Катића, која је освојила друго место! Честитке Александри, као и Стефану Драшковићу, ученику седмог разреда из Мочиоца, који је такође учествовао на окружном такмичењу из овог предмета.
Ако се присетимо мисли о науци велике научнице Марије Кири („Научник у својој лабораторији није само техничар; он је и дете које се суочава са природним феноменима који га толико импресионирају као да се ради о бајкама.“), биће нам јасно зашто ученици наше школе воле хемију коју њихова наставница Ивана Ивановић, захваљујући којој генерације ђака постижу запажене успехе на такмичењима, уме да им приближи, објасни и учини интересантном. Хемија је магија и они то знају!