Светски дан бака

Датум: 29. Mart 2018 16:56 Категорија: Новости из школе

Ученици другог и четвртог разреда, као и ученици предшколске групе издвојеног одељења у Мочиоцима са својим наставником Звонком Свичевићем 28. марта обележили су Међународни дан бака, са циљем ширења свести о значају старих људи за одрастање њихових потомака.
Овај међународни датум први пут је прослављен седамдесетих година у САД, на почетку заједно, а данас одвојено од Дана дека! Баке су можда најважнији део одрастања деце јер многе већину времена брину о њима. Многа деца упоређују родитељску љубав са емоцијама које пружа бака. Још од раног детињства мали људи се везују за ове велике жене и њихова љубав и мудрост их прати целог живота. Са одлуком да својим бакама када дођу кући покажу захвалност, упуте лепу реч или загрљај, ученици су са усхићењем приступили ликовном и литерарном одговору на данашњу тему.