Светски дан поезије

Датум: 23. Mart 2018 10:53 Категорија: Новости из школе

21. марта у ИО Мочиоци обележен је Светски дан поезије, који је UNESCO установио 1999. године. Ученици и наставници наше школе дали су скроман допринос популаризацији, читању и писању поезије, данас када је њен друштвени утицај знатно умањен.
На часовима српског језика ученици су имали прилику да читају стихове омиљених песника, а потом и да се опробају у писању поезије, а песме најкреативнијих и најмотивисанијих ђака украсиће пано у холу школе. Сврха овог дана је промоција читања, писања, објављивања поезије у школству широм света.

Потом је, у духу овог међународног датума, уследило Рецитаторско такмичење школског нивоа на којем су учествовали сви заинтересовани ученици наше школе, од којих се њих петоро, одлуком трочланог жирија који су сачињавали наставница српског језика Марија Вуковић и наставници разредне наставе Звонко Свичевић и Зорана Поповић, пласирало на Општинску смотру рециратора која ће бити одржана 30. марта у Дому културе у Ивањици.