Прва бела табла за ИО Мочиоци

Датум: 28. Decembar 2017 20:35 Категорија: Новости из школе

Можда је необично, али ученици школе у Мочиоцима најрадије долазе у кабинет математике! Недавно је, по идеји наставника Воја Миловића, оригинално и са пуно духа уређен овај "кутак знања". Већ на улазним вратима (која се отварају по угломеру нацртаном на поду) ученике дочекују мудре мисли славних математичара, ознаке за хоризонталне, вертикалне, и паралелне линије; на зидовима учионице разнобојни панои са математичким изразима и обрасцима, цртежи и модели геометријских тела, површине, запремине, пресеци.. А зидни сат уместо класичних ознака има вредности квадратног корена бројева.. где год се окренеш нешто можеш научити. У кабинету рачунар и штампач, поред монитора и велики ЛЦД екран на зиду, тастатура и миш бежични, могу се користити са сваке ђачке клупе.. Иначе, наставник Војо припрема осмаке за завршни испит још од почетка године, кажу да су скоро трећину задатака из збирке већ провежбали.. Сав овај труд није остао незапажен, па је директор школе одлучио да их награди куповином беле табле са фломастерима. Сада је кабинет још лепши, и то је прва наша учионица у којој су креде, после 125 година, отишле у историју!