Посете часовима

Датум: 25. Oktobar 2017 09:28 Категорија: Новости из школе

Колеге су већ путем огласне табле обавештене да ће у наредном периоду почети редовне посете часовима. Директор, помоћник директора и педагог ће посећивати редовне часове као и остале облике наставе у периоду од 25.10. до краја полугодишта. Наравно, није у питању никаква контрола већ уобичајени и законом прописани саветодавни рад. Као и увек до сада, може се приговорити на подугачак списак "папирологије" коју наставник мора да поседује, али надамо се да ће бити разумевања ако нешто баш и зафали. Уосталом, бољи квалитет настава јесте заједнички циљ наставника, стручне службе и руководства школе.. а да ли сва та писанија томе доприноси, нисмо сигурни!

Четири наша ученика, заједно са вршњацима из осталих ивањичких школа присуствовали су аеромитингу "Слобода 2017" у Батајници који је представљао централни догађај обележавања 73. годишњице ослобођења Београда. Летели су авиони "миг 29" ратног ваздухопловства а виђени су и демонстрациони скокови падобранаца Војске Србије. Приказани су авиони "супер галеб Г4" и "ласта 95", хеликоптери "газела""гама"Ми-17,  Ми-8, и 130 различитих војних возила. Ученике и све посетиоце посебно је одушевила акро-група "Стрижи" из Русије са шест авиона "миг 29" изводећи програм врхунске технике пилотирања. Организатори овог незаборавног путовања су били школа "Мајор Илић" и Општина Ивањица.