ПОСЕТА ПРЕДСТАВНИКА МУП-А

Датум: 03. April 2023 10:16 Категорија: Новости из школе

Представници МУП-а ученицима осмог разреда наше школе представили су центар за основну полицијску обуку у Сремској Каменици, једину установу за основну обуку полиције у Републици Србији. Од 2007. овде се обучавају девојке и младићи који су већ завршили средњу школу. Настава је предметно-модуларна, траје до годину дана и реализује се у учионицама и објектима у кругу Центра. Процес трансформације Средње школе унутрашњих послова у Центар за основну полицијску обуку почео је 2005. године. До августа 2009. године паралелно је радила Средња школа унутрашњих послова (СШУП) и Центар за основну полицијску обуку (ЦОПО). Тада је своје школовање завршила последња, 38. класа ученика Школе, уписана по старом Наставном плану и програму.