СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 30. Januar 2023 19:40 Категорија: Новости из школе

У петак, 27. јануара 2023, у матичној школи на Катићима, пригодним програмом коси су ученици у светосавском духу, достојанствено и свечано, инспирисани ликом и делом Светог Саве, извели у част првог српског просветитеља - обележена је школска слава. После приредбе, којом су ученици показали на који начин чувају традицију и праве вредности од заборава, уследио је обред сечења славског колача и поучна беседа свештеника Љуба Стојковића. Дух Светосавља наслеђујемо, негујемо и градимо и ту традицију, са љубављу и радошћу, неговаћемо и убудуће. Звезва водиља биће нам вредности које је Свети Сава поставио и изградио, а то су држава, писменост и просветитељство.

У издвојеном одељењу у Мочиоцима, школска слава је обележена како доликује - уз икону, славски колач, жито, свећу и у присуству ученика, родитеља, колега и пријатеља школе. Након свечане приредбе ученика наше школе, чији програм се састојао од драмских, рецитаторских, музичких и фолклорних тачака, уследило је сечење славског колача и пригодна беседа оца Љубодрага Стојковића, који је у име Црквене општине Брезова ученицима поручио да чувају вредности које се током школовања уче и остају за цео живот. Домаћини овогодишње славе били су Стаматовић Томо, Томић Мирослав и Борисављевић Мирко, који су припремили традиционални ручак за све уважене госте.