100 ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ДУШКА РАДОВИЋА (1922-1984)

Датум: 13. Januar 2023 12:47 Категорија: Новости из школе

100 година од рођења највољенијег, најчитанијег и најцитиранијег писца, јединственог феномена наше културе, аутентичног и иновативног медијског ствараоца, друштвеног критичара, аналитичара, непревазиђеног познаваоца нашег менталитета, 29. новембра су обележили ученици матичне школе са својим учитељицама Аном Мијаиловић, Наташом Костић и библиотекарком Славицом Ћурчић. Упознавање ученика са животом и радом овог великог ствараоца, писање и читање афоризама, имитирање Радовићевог рада на писаћој машини, читање и рецитовање његових стихова, илистрације песама „Плави зец” и „Страшан лав”, извођење Радовићевог драмског комада „Тужибаба” - обележили су Радовићев стоти рођендан!

И ученици млађих разреда издвојеног одељења из Мочиоца обележили су ВЕК ОД РОЂЕЊА ДУШКА РАДОВИЋА. Читали су и исписивали његове стихове и афоризме, рецитовали неке од његових најпознатијих песама, од којих су песму „Плави зец”, са посебном пажњом и уз наглашене драмске елементе казивања и пригодне костиме, представили и уз помоћ наставника интерпретирали.