ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ

Датум: 19. Septembar 2022 12:00 Категорија: Новости из школе

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, који се обележава 15. септембра, на дан када је 1918. пробијен Солунски фронт, наставница историје Радица Чегањац одржала је предавање ученицима наше школе о Првом светском рату, Солунском фронту, херојским и јуначким подвизима српске војске, заслугама и жртвама наших храбрих предака у најславнијем догађају новије српске историје. Ученици су разумели зашто је 15. септембар, посматран у контексту јачања родољубиве свести и неговања највиших националних вредности - важан.
              Ученици, млађих разреда из Мочиоца разумели су важност слободе, јединства, мира, културе, нације, отаџбине, чврсте везе између предака и потомака, па су своја осећања и мисли изражавали ликовим путем.