СВЕТСКА НЕДЕЉА НОВЦА

Датум: 28. Mart 2022 08:39 Категорија: Новости из школе

Поводом Светске недеље новца, која се обележава од 21. до 25. марта, ученици наше школе заједно са наставницама једносменске наставе Иваном Димитријевић и Маријом Калајановић пригодним активностима и радионицама обележили су недељу за нама.
Циљ следећих радионица:
1. Новац кроз историју
2. Динар наш новац
3. Историјске личности на новчаницама
4. Штедимо и мудро трошимо
5. Relax kios - дечја пијаца
био је развијање практичних вештина за коришћење новца у реалним животним ситуацијама, подстицање деце да од раног узраста размишљају и науче да разумеју животне околности везане за управљање новцем, да планирају, критички размишљају и преузимају одговорност.
     Развијајући стваралачки дух код деце, циљ је да се оснаже, да постану одговорни, да науче како се новац зарађује, како се штеди, како се мудро троши, да боље разумеју своје жеље и реалне потребе, чему служи џепарац, али и да новац ипак није једини начин да дођемо до онога што желимо.
     Кроз наведене радионице имали смо следеће активности: цртање новчаница и прављење паноа, "пронађи скривени новац", квиз "Динар по динар", решавање занимљивих задатака...
Погледајте галерију фотографија кликом на ЛИНК.