ДАН РОЗЕ МАЈИЦА

Датум: 23. Februar 2022 19:39 Категорија: Новости из школе

Широм света последње среде у фебруару месецу обележава се Дан розе мајица који представља Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу, након што је канадски ученик Чарлс МекНил у школу одшао у розе мајици и због тога претрпео насиље, ругање и вербалне нападе вршњака. Ученик је мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их ученицима у школи, који су обучени у ову стереотипима проблематизовану боју, желели да пруже подршку дечаку. Розе мајице су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља. Ученици наше школе су се прикључили данашњем глобалном подизању свести о важности превенције насиља у школама, неговања атмосфере уважавања, толеранције и разумевања.
         Цео текст прочитајте на нашој Фејсбук страници кликом на линк.