ШКОЛСКА СЛАВА, СВЕТИ САВА

Датум: 28. Januar 2022 18:32 Категорија: Новости из школе

Светог Саву данас славимо скромно, у срцима у којима гори искрени пламен Светосавља, у најужем кругу око школске трпезе за којом се Савино име изговара гласно, а свећа не гаси, скромним пригодним активностима чувамо сећање на његово свето име, пошто смо због епидемиолошких ограничења и ове школске године спречени да се окупимо на великој свечаној приредби и ручку.
          Ученици наше школе уместо на традиционалној приредби поводом Савиндана, учествовали су у квизу о познавању историјских података везаних за живот и дело Светог Саве. Читава недеља била је посвећена чувању сећања на овог великог светитеља, па су ученици млађих и старијих разреда на часовима српског језика, историје и једносменске наставе о њему слушали, разговарали и своје утиске изражавали вербалним, ликовним и литерарним путем.