ОТВОРЕН ЧИТАЛАЧКИ КЛУБ

Датум: 17. Decembar 2021 20:20 Категорија: Новости из школе

У нашој школи данас је отворен Читлачки клуб који чине ученици који воле да читају, који знају да читање оплемењује душу, богати машту, шири духовне хоризонте, обогаћује речник, продубљује наше разумевање света и живота, који су свесни тога да се у књигама налазе путкази за вијугаве и деликатне лавиринте наше душе, они који су спремни да се упусте у дијалог са писцима и самима собом, који су спремни и решени да открију нове истине које ће, можда, у писаној форми некада саопштити човечанству. Никола Мутавџић, Ивана Оцокољић, Марија Драшковић, Радован Матовић, Душан Краковић, Мила Томић и Анђела Мутавџић, уз помоћ ментора Читалачког кутка - наставнице српског језика и књижевности Марије Вуковић Ђедовић - свакога месеца анализираће по једно књижевно дело.

Читалачки клуб отворен је као део едукативног пројекта издавачке куће "Klett", у оквиру којег чланови клуба сваког месеца анализирају по један роман из петог кола едиције Читалачког маратона.
          Први роман који ће анализирати је победнички роман овогодишњег Маратона - Четири карте за Хавану (Биљана Марковић Јевтић), а романи чије тајне ће откривати у наредним месецима су Алексија друга (Бранка Трифуновић), Излет у будућност (Александар Маричић), Боквица (Миланка Станкич) и Жорж краљ ђаволски (Слободан Зоран Обрадовић).

Вест прочитајте и на нашој фејсбук страници кликом на линк.