МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЉУДСКИХ ПРАВА

Датум: 11. Decembar 2019 16:25 Категорија: Новости из школе

Дана 10. децембра 2019. године у нашој школи обележен је Међународни дан људских права. У сарадњи са наставницима, уз упутства разредних старешина, ученици су одлучили да на креативан начин истакну овај значајан дан.

Врата учионица, улазе у ризницу знања, украсили су постери који приказују једнакост и права човека – од права на живот и слободу до права на достојанство, приватност, социјалну сигурност и удруживање. Уместо да период великог одмора проведу чекајући звоно за почетак часа, вредни ђаци су једном гласном, заједничком фотографијом проговорили у име свих људи којима је глас ускраћен и тако показали свој став, знање и јединство. Група наставника одржала је краће предавање на поменуту тему и упознала присутне са Универзалном декларацијом о људским правима.

Људска права су заснована на урођеном људском достојанству, универзална и не зависе од националне, државне, идеолошке, социјалне и културне припадности. Не дозволите да вам их било ко ускрати!