Пројектна настава

Датум: 01. April 2019 11:59 Категорија: Новости из школе

На часовима пројектне наставе, у оквиру теме „На вратима пролећа“, ученици матичне школе на Катићима на креативан начин и са радошћу испуњавали су своје пројектне задатке. Готово на свим часовима редовне наставе успостављена је идејна веза са пројектном темом. Ученицима је пред сам почетак пролећа, 19. марта, одржана презентација поводом Дана ластавица, првог весника чаробног годишњег доба живописно најављеног њиховим цвркутом. Том часу пројетне наставе присуствовала је и педагог школе Верица Бешевић, која је пратила рад деце, креативно им помажући у украшавању ластавица колаж техником. Ученици су на посебан начин доживели долазак пролећа и кроз разне активности (писање састава на тему инспирисану водећом идејом пројекта, рецитовање песама о пролећу, сликање карактеристичних мотива везаних за ово годишње доба, израду весника пролећа различитим техникама и материјалима (пластелин, колаж папир, пастелне боје), украшавању пролећних тегли, певању музичких песмица...), излажући продукте свог рада и ангажовања, показали успешну оствареност исхода.