Фестивал науке „Земља будућности“

Датум: 06. Decembar 2018 20:16 Категорија: Новости из школе

Овогодишњи Фестивал науке одржан је на Београдском сајму од 29. новембра до 2. децембра са темом „Земља будућности“.
Ученици наше школе ову научну авантуру су посетили 1. децембра. Уз невероватне визуелне ефекте и практичне огледе, имали су прилику да сазнају шта су то суперкомјутери ,колико је наша планета загађена и колико сваке године  пластичног отпада заврши у океанима, како преживети у природи, како загађену воду пречистити и зашто је важно рециклирати. Уз помоћ нових технологија могли су  на трен да  отпутју у прошлост  где су им друштво правили диносауруси. Ученицима је била занимљива роботска рука коју контрулишу људски  мишићи и приказ роботизованих ватрогасних кола која ће у будућности учествовати у гашењу пожара. Неки су се нашли у улози научника који проналазе нове изворе енергије, а неки су учествовали у грађењу комете од леда.
Ово својеврсно путовање кроз простор и време било је празник за сва чула. Пуни утисака и нових сазнања кренули смо пут Катића прижељкујући још сличних авантура.
ГАЛЕРИЈА