Пешачењем до здравља

Датум: 17. Oktobar 2018 11:49 Категорија: Новости из школе

Ученици матичне школе на Катићима, као и ученици издвојених одељења из Мочиоца, Шареника, Равне Горе и Беле Цркве прикључили су се акцији коју су покренуле координаторке Ученичког парламента Верица Бешевић и Драгана Караклајић, у сарадњи са учитељима, одељењским старешинама, наставницима физичког васпитања и ликовне културе. Наставници су мотивисали, едуковали и организовали децу и њихове активности. Ученици су сазнали зашто је пешачење, као најприроднији и најлакши вид кретања, важно за наше физичко и психичко здравље, који је циљ пешачења, на који начин можемо ходати, у каквом амбијенту су ефекти пешачења најучинковитији. Потом су дуж природних стаза здравља остављали исписане поруке, које ће надахнути и мотивисати остале пешаке. Уживали су у пешачењу, сунцу, свежем ваздуху, дивној природи, дружењу, смеху и доброј енергији!