Победа наших пионирки!

Датум: 19. April 2018 10:38 Категорија: Новости из школе

Екипа ученица ОШ „Мићо Матовић“  коју чине Гоца Јаковљевић, Мира Ћојбашић, Ивана Драшковић, Јована Јаковљевић (Мочиоци), Бојана Ђокић, Милка Ђокић и Сандра Милановић (Катићи) на Окружном такмичењу у малом фудбалу одржаном 18. априла у Чачку освојила је друго место, изгубивши у финалу од школе домаћина из Прељине (0:1). Овим успехом ученице су показале колико воле спорт, рекреацију и такмичење, изазове и победе, као и њихови другари, подједнако усмерени на спорт, који су их овога дана свим срцем, стиснутих палчева,  бодрили да стигну до финала. Надамо се да ће наредних година услови за бављење спортом у нашој школи бити још бољи и безбеднији, све са циљем промоције здравих стилова живота, толеранције и фер плеја, мотивисања младих да се рекреирају и развијају праве вредности, што су и циљеви деловања Владе републике Србије, Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства омладине и спорта и Савеза за школски спорт Србије, под чијим покровитељством је ово такмичење и одржано. Честитамо ученицама и наставницима физичког васпитања Људмили Поповић и Алену Хаџићу на овом успеху!

Ово је велики успех наше школе, нарочито ако се узме у обзир чињеница да смо ми мала сеоска школа у којој деца имају далеко оскудније услове за бављење спортом од својих вршњака из великих градских школа са којима смо се такмичили. Напомињемо и то да смо једна од ретких школа похваљених за велики борбени дух у тиму који је примећен!