У свету науке

Датум: 19. Decembar 2017 09:29 Категорија: Новости из школе

На Фестивалу науке који је и ове године одржан на Београдском сајму, ученици наше школе заронили су у тајанствене светове научних достигнућа. Бројни научни изазови, различите поставке и шоу програми одушевили су и заинтересовали све учеснике, па су се вратили пуни утисака које ће данима препричавати. Радозналост је водила ученике од штанда до штанда, тако да су могли чути доста корисних савета, лично се уверити у начин деловања силе судара на симулаторима, одмерити своју брзину са брзином различитих звери на атлетској стази, прошетати кроз виртуелне светове минулих цивилизација... Организатори су нас одвели у еру леденог доба, у свет диносауруса, а дружили смо се и са људима из каменог и бронзаног доба. Тако смо, на овом својеврсном полигону науке, прошетали кроз простор и време, одлутали у васионске бескраје, нашли пут до средишта Земље, дружили се са Теслом који нам је показао неке од својих експеримената. Упознали смо тајне човекових чула, откривали фосиле у утроби земље, летели на крилима змаја...
Хладан децембарски дан нас дочека на изласку и врати у стварност. Повратак до Катића протекао је у размени утисака оног што смо видели и доживели. Наравно, нећемо пропустити ни следеће дружење ове врсте.
Милош Мрдак, професор