Тест из биологије шокирао основце!

Датум: 17. Mart 2016 12:35 Категорија: Новости из окружења

На недавно одржаном Општинском такмичењу из биологије, по општој оцени предметних наставника, тестови су били непримерени узрасту ученика, са пуно задатака којих нема у школском градиву, са лошим преводима, са правописним, па чак и материјалним грешкама. Овим поводом је одржана ванредна седница Српског биолошког друштва, и СБД се извињава учесницима такмичења, њиховим наставницима и родитељима, зато што труд и залагање ученика нису адекватно вредновани. Изнет је и званични податак да је од 11333 ученика који су у Србији изашли на општинско такмичење, само 44 ученика прешло праг за одлазак на градско/окружно такмичење, што чини невероватних 0,4%.
Одлучено је да сви учесници општинског такмичења имају право учешћа на даљим нивоима такмичења, а тестове ће саставити нови аутори.
 преузето са сајта: www.serbiosoc.org.rs/?p=392